Krievija turpina palielināt militāro atbalstu SīrijaiKrievija turpina palielināt savu militāro klātbūtni Sīrijā, kas radījušas bažas ASV un NATO vidū par Maskavas nodomiem.

"Krievijas iesaistīšanās nepalīdzēs atrisināt konfliktu," paudis NATO vadītājs Jens Stoltenbergs.

Stoltenbergs atzinis, ka teroristiskais grupējums “Islāma valsts” ir smags apdraudējums Irākas iedzīvotājiem, Sīrijas iedzīvotājiem, reģionam un NATO valstīm, brīdinot, ka jebkāds atbalsts Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam eskalēs konfliktu.

Trešdien savas bažas atkārtoti paudis arī ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, norādot, ka militārais atbalsts Sīrijai varētu vēl vairāk saasināt karu šajā valstī. Vācijas un Francijas ārlietu ministri arī brīdinājuši Krieviju, ka iestājas pret turpmāku militāro eskalāciju. Uz to Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atbildējis, ka Krievija nosūtījusi Sīrijai militāros ekspertus, taču tas arī esot viss.

Nenosauktas ASV amatpersonas gan norāda, ka Maskava nosūtījusi Sīrijai papildus lidmašīnas un divus zemūdenes kuģus, tāpat neliels jūras kājnieku skaits izvietots Sīrijā. Nenosauktas Libānas amatpersonas atklājušas, ka krievu karavīri jau piedalās cīņās Sīrijā.

"Krievija nekad nav slēpusi savu militāri tehnisko sadarbību ar Sīriju," norāda Krievijas ārlietu ministrijas pārstāve.

Kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām, kurā līdz šim nogalināti vismaz 240,000 cilvēki.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress