Krievija varētu aizliegt zivju produktu importu no Latvijas un IgaunijasPastāv liela iespēja, ka Krievija tuvākajā laikā varētu no jauna aizliegt zivju un zivju produktu ievešanu no Latvijas un Igaunijas, pavēstījis Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta Rosseļhoznadzor" pārstāvis Ivans Ponomarjovs.

Pagājušā nedēļā, atsaucoties uz aizdomām par zivju konservu, tai skaitā šprotu, apšaubāmo kvalitāti un veselībai bīstamās produkcijas ražošanu, veiktas pārbaudes vairākos Latvijas un Igaunijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

Pēc veiktajām pārbaudēm, secināts, ka produkcijas drošības sistēmas kontrole nav efektīva, līdz ar to pastāv ļoti liela iespēja, ka Krievija ieviesīs zivju un zivju produktu importa aizliegumu.

Pārbaudēs piedalījās Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Armēnijas inspektori.

Jau vēstīts, ka 24. aprīlī “Rosseļhoznadzor” apturējis Latvijā ražoto šprotu nonākšanu tirdzniecībā pēc tam, kad produkcijā atklāts pārāk augsts benzopirēna līmenis.

Kā zināms, Krievijas tirgus ir galvenais Latvijas zivju konservu ražotājiem. Savukārt pērn Latvija no dažādām Eiropas valstīm ir saņēmusi kopumā 12 brīdinājumus, kuros teikts, ka Latvijā ir ļoti augsts kaitīgo vielu skaits šprotēs.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress