Piebalgs: Saeimas uzdevums ir ievēlēt Valsts prezidentu pirmajā kārtāSaeimai vajadzētu ievēlēt Valsts prezidentu pirmajā kārtā, pretējā gadījumā tā būtu vērtējama kā Saeimas neveiksme, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja bijušais eirokomisārs, prezidenta padomnieks Andris Piebalgs.

Piebalgs priekšvēlēšanas procesu nosauca par skumju, galvenokārt, tāpēc, ka koalīcijai neizdevās vienoties par vienu prezidenta amata kandidātu, kas vērtējams kā neatbildīgs solis.

"Neprāts ir runāt arī par prezidenta vēlēšanas otro kārtu, jo, ja Saeima neievēl prezidentu pirmajā kārtā, tad tā nav izpildījusi savu uzdevumu," sacīja Piebalgs, piebilstot, ka šāds scenārijs būtu vērtējams kā Saeimas neveiksme.

Viņš norādīja, ka Saeimai prezidents jāievēl pirmajā kārtā un ja tā nenotiek, tad jāskatās vēlēšanas likumi, lai skaidrotu to, kāpēc Saeima ir sadrumstalota:"Politikā ir jāievienojas un jāspēj iet uz kompromisu," norāda prezidenta padomdevējs, aicinot valdošajai koalīcija izrunāt to, kas nav izdevies.

Komentējot prezidenta amata kandidātus, Piebalgs norāda, ka viņaprāt labākie prezidenta amata kandidāti ir aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Eiropas Savienības (ES) tiesnesis Egils Levits, vienlaikus piebilstot, ka neko sliktu nevar teikt ne par vienu kandidātu.

"No izvirzītajiem kandidātiem var atrast cienīgu prezidentu, kas godprātīgi pildīs savu uzdevumu," sacīja Piebalgs, noraidot jebkādu iespēju, ka viņš pats varētu kandidēt uz prezidenta amatu nākamajās kārtās.

Piebalgs izteicās, ka atbalsta ideju par tautas velētu prezidentu, norādot, ja pašlaik vēlētāju attālums no politiķiem ir pārāk liels: "Manuprāt, prezidentu jāievēl tautai, jo tas manā skatījumā ir pareizāk."

Līdz šim Valsts prezidenta amatam oficiāli izvirzīti četri kandidāti, tai skaitā, partijas “Saskaņa” virzītais kandidāts Sergejs Dolgopolovs, Latvijas Reģionu apvienības kandidāts Mārtiņš Bondars , Zaļo un Zemniekus savienības virzītais – aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālās apvienības (NA) atbalstītais ES Tiesas tiesnesis Egils Levits.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress