Krievija zivju produkcijas aizliegumu varētu atcelt tikai dažiem Latvijas uzņēmumiemKrievijas Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor" varētu atcelt aizliegumu ievest zivju produkciju Krievijā tikai dažiem Latvijas uzņēmumiem, trešdien paziņoja dienesta vadītājs Sergejs Danverts.

Krievija, kas šā gada jūnija sākumā noteica pagaidu ierobežojumus Latvijā ražotās zivju produkcijas ievešanai, varētu atcelt aizliegumu ne ātrāk kā pēc mēneša. Taču aizliegums netiks atcelts visiem zivju pārstrādes uzņēmumiem.

Dienesta vadītājs Sergejs Danverts apstiprināja, ka no Latvijas kolēģiem saņemtas atskaites par novērstajiem trūkumiem, kas tika atklāti Latvijas uzņēmumu inspekcijas laikā. Kā zināms, Latvijā ražotās zivju produkcijas ievešanas aizliegums tika skaidrots ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības pārbaužu laikā Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

Ziņojumu plānots izskatīt līdz 20.septembrim, pēc kura tad arī tiks lemts par to, vai atcelt noteikto importa aizliegumu Latvijas uzņēmumiem.

Vienlaikus tiek norādīts, ka nav gaidāma plaša mēroga aizlieguma atcelšana, prognozējot, ka prasības spēs izpildīt viens vai divi uzņēmumi.

Jau vēstīts, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” no ceturtdienas, 4. jūnija, oficiāli aizliedzis zivju un zivju produkciju, tai skaitā šprotu un brētliņu konservu, importu no Latvijas un Igaunijas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress