Krievijas amatpersonām aizliegs izmantot Google, Yahoo un WhatsAppKrievijas Federācijas Valsts dome tuvākajā nākotnē plāno izstrādāt likumprojektu, kas aizliegtu valsts darbiniekiem izmantot darba saistītiem mērķiem interneta pakalpojumus Google, Yahoo un WhatsApp, liecina krievu laikraksta “Izvestia” ziņojums.

Likumprojektu ierosinājušas sabiedriskās organizācijas “Aizstāvēt Krieviju” līderis Mihails Marčenko un Valsts domes deputāts, juridiskā dienesta vadītājs Vadims Solovjovs.

Kā atklāj likumprojekta autori, likumprojekts paredz aizliegt izmantot oficiāliem nolūkiem ārvalstu pakalpojumus Google, Yahoo un WhatsApp. Likuma pārkāpumus plānots sodīt ar naudas sodu vai pat atlaišanu no ierēdņa amata.

Saskaņā ar autoru stāstīto likumprojekts izstrādāts pēc tam, kad iepriekš nosauktajās sistēmās atrastas ārvalstu izlūkdienestu programmatūras.

“Jebkura informācija, kas tiek nodota augsta līmeņa amatpersonām, interesē ārvalstu izlūkdienestus. Tā nav nejaušība un dažas augsta ranga amatpersonas pat ir atteikušās izmantot mobilo tālruni,” sacīja Marčenko.

Jāatzīmē, ka Google jau ir vairākkārt kritizēta no Krievijas puses par lietotāju personīgo sarakstes lasīšanu.

 
Padalies
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

laukudzive.lv © 2018 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress