Krievijas diplomātiem liedz pieeju Eiropas ParlamentamEiropas Parlamenta (EP) vadītājs Martins Šulcs vakar, 2. jūnijā, Krievijas vēstniekam Eiropas Savienībā (ES) liedza pieeju institūcijai, šādi atbildot uz Maskavas ieceļošanas aizliegumu Krievijā 89 Eiropas pilsoņiem, lielākoties Kremļa kritiķiem, vēsta ārvalstu mediji.

Ceturtdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins liedza iebraukt Krievijā tiem parlamentāriešiem, kuri pagātnē vai tagadnē atklāti kritizē Putinu un karu Ukrainā.

"Pēc melnā saraksta publicēšanas ar Eiropas politiķiem un amatpersonām, EP priekšsēdētājs Martins Šulcs šodien informēja Krievijas vēstnieku ES, ka ciktāl Krievijas varas iestādes nav spējušas nodrošināt caurskatāmību savos lēmumos, viņš uzskata, ka tagad ir laiks veikt pienācīgu atbildes reakciju," teikts Šulca biroja paziņojumā.

Šulcs atklāja, ka viņa birojs ierobežo brīvu piekļuvi Parlamentam Krievijas vēstniekam Vladimiram Čizovam un vēl vienam citam diplomātam, kura personība netika atklāta. Amatpersonas Parlamentā drīkstēs iekļūt tikai īpašos apstākļos.

Tāpat EP pārtrauc savu sadarbību ar ES-Krievijas Parlamentārās sadarbības komiteju un tagad Krievijas likumdevēju lūgumus piekļūt EP izvērtēs katrā gadījumā atsevišķi.

ES ārlietu dienests Krievijas ceļošanas aizliegumu nosauca par pilnīgu patvaļīgu un nepamatotu, taču Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs tikmēr noraidīja "absurdumu", uzstājot, ka Krievijas reakcija tikai sekoja Rietumu sankcijām pret Kremli.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress