Krievijas lēmums iznīcināt embargo pārtiku turpina izsaukt sašutumuKrievijas lēmums iznīcināt Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo, turpina izraisīt milzu neapmierinātību iedzīvotāju vidū.

Nesen Kremlis apstiprināja lēmumu konfiscēt un iznīcināt visus Krievijas Federācijā nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo.

Likums, kas stāsies spēkā no 6. augusta, pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

Uz to asi reaģējuši pilsoniskās sabiedrības grupas un reliģiskie līderi, kas ieteikuši pārtikas preces atdot labdarībai.

Tīmekļa vietnē "Change.org" petīciju, kurā aicināts atdot sankciju produktus trūcīgajiem, līdz trešdienas vakaram parakstījuši vairāk nekā 220 000 cilvēku.

"Kāpēc mums būtu jāiznīcina pārtiku, kas varētu pabarot veterānus, pensionārus, invalīdus, personas ar lielām ģimenēm vai tiem, kas cietušo dabas katastrofas?" teikts prezidentam Vladimira Putinam adresētā petīcija.

Lūgumraksta norāda, ka pārtika varētu kompensēt pārtikas cenu kāpumu, ko izraisījis noteiktais pārtikas embargo.

Starp tiem, kas publiski kritizējis lēmumu iznīcināt pārtiku, ir arī Kompartijas līderis Genādijs Zjuganovs, kurš nosaucis to par "ekstrēmu soli".

"Es dotu šo ēdienu pareizticīgo kristiešu kopienām, bērniem un bāreņu namiem...un mūsu draugiem Doņeckas un Luganskas republikā," intervijā televīzijai sacīja Zjuganovs.

Tikmēr Krievijas pārtikas drošības uzraudzības dienests paziņojis, ka jau uzsācis dažus simtus tonnu nelegālās produkcijas iznīcināšanu.

Jau vēstīts, ka 31. jūlijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas paredz valstī kontrabandas ceļā ievesto Rietumvalstu pārtikas produktu iznīcināšanu. Plānots, ka iznīcināšanas process tiks dokumentēts un filmēts.

“Lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas preces, kas tiek eksportētas uz Krievijas Federāciju no valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krievijas juridiskām personām un/vai privātpersonām, kuras pievienojās minētajam lēmumam, ir aizliegts Krievijas teritorijā ievest pārtikas produkti. Tie tiks iznīcināti sākot ar šī gada 6. augustu,” liecina informācija Kremļa mājas lapā.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Tiek norādīts, ka kopš stājās spēkā Kremļa pret rietumvalstīm noteiktais pārtikas embargo, Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” fiksējis 700-800 gadījumus, kad nelegāli no ārzemēm Krievijā tiek importētas preces.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress