Lata banknotes un monētas kā suvenīrus jāsarūpē pašiem

Pēc pievienošanās eirozonai iedzīvotāji, kuri vēlēsies par piemiņu atstāt lata banknotes vai monētas, tās būs jāsarūpē pašiem. Latvijas Banka neplāno tās pārdot kā suvenīrus pēc eiro ieviešanas.


Centrālā banka informē, ka pēc pievienošanās eirozonai lata monētas tiks pārstrādātas jaunu monētu izgatavošanai, savukārt banknotes – sasmalcinātas. Kā nra.lv atzina Latvijas Bankas preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis, Latvijas banka rūpēsies, lai lats ir pārstāvēts pēc iespējas vairāk Latvijas muzejos, taču cilvēkiem, kas personīgi kā suvenīru vēlas atstāt latu, tās ir jāsarūpē pašiem un ar nodomu jāatstāj sev, neapmainot pret eiro. ”Banka nav tiesīga iemainītos latus pārdot kā suvenīrus iedzīvotājiem, jo lata apmaiņu pret eiro Latvijas Bankā varēs veikt vienmēr”, paskaidro M. Grāvītis.


Kā jau informēts, eiro ieviešanas dienā, banku kontos esošie latu uzkrājumi tiek automātiski konvertēti uz eiro, savukārt skaidras naudas nomaiņu bez komisijas maksas varēs veikt jebkurā Latvijas komercbankā sešu mēnešu laikā pēc eiro ieviešanas. Ja arī pēc pusgada iedzīvotājiem būs nauda latos, to vienmēr bez komisijas maksas varēs nomainīt uz eiro Latvijas Bankas filiālēs Rīgā, Daugavpilī un Liepājā.


Avots: nra.lv /Lelde Veinberga


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress