Latvijā vairs nenotiks Krievijas organizētie festivāliJau kopš Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, izmantojot likumā noteiktās tiesības, jūlijā "melnajā sarakstā" iekļāva Krievijas estrādes zvaigznes - Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, sabiedrībā aktuāls kļuva jautājums par konkursa "Jaunais vilnis" nākotni Jūrmalā.

Visu šo laiku medijos cirkulēja dažādas versijas par to, kura nākotnē varētu kļūt par Krievijas populārā konkursa jauno mājvietu, taču izslēgta netika arī versija, ka beigu beigās Latvija tomēr piekāpsies un "Jaunais vilnis" nākamgad turpinās izklaidēt krievu viesus Jūrmalā.

Kā vēsta laikraksts "Vesti", pēc Maskavas vadošo politiķu rīkojuma "Jaunais vilnis" Jūrmalā vairs netiks rīkots, gluži tāpat kā humoršovs Comedy Club un KVN. Pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas šādu lēmumu Jūrmalā vairs nerīkot ierastos Krievijas festivālus pieņēmuši tā organizatori - Igors Krutojs, Aleksandrs Masļakovs un Gariks Martirosjans.

Kamēr vienīgais, par ko, šķiet, organizatoriem jāuztraucas ir jauna festivālu atrašanas vieta, Jūrmalai zaudējumi varētu būt mērāmi miljonu eiro apmērā. Smagi cietīs ne tikai vietējie tirgotāji, kuriem festivāla laiks vienmēr bijis bezgala ražens un Jūrmalas viesnīcu tīklu pārstāvji, kuriem Krievijas organizētie pasākumi sastāda 95% no gada ienākumiem, bet arī nekustamo īpašumu tirgus. Taču vai zaudētāju lomā atrodas tikai Latvija?

Festivāla nenotikšana, pēc ekspertu domām, Latviju nostāda diezgan smagā situācijā, taču skatoties no ģeopolitiskas situācijas, Latvija atrodas mazākā Krievijas ietekmē. Protams, tas nenozīmē to, ka Krievijas plānos neietilpst varas izplešana Latvijā, tieši otrādi, spītīgā turēšanas pretī un Krievijas aizvainojums var radīt vēl lielāku vēlmi iegūt kāroto.

Kamēr Krievija pati izlēmusi konkursa rīkošanu Jūrmalā atcelt, kuru, visticamāk, pieņēmusi aizvainojuma vadīta, Latvijas iedzīvotāju domas dalās. Mazākā daļa iedzīvotāji pauž bažas, ka Jūrmalās ekonomika un tēls strauji zaudēs savu vērtību, bet lielākoties festivāla atcelšana liek atviegloti nopūsties - Maskavas balagāns ir prom! Iespējams tas liks Jūrmalai uzplaukt un pavērs lielākas iespējas pašmāju iedzīvotājiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress