Latvijas bērnunamos joprojām izplatīta vardarbība pret bērniem, atklāj tiesībsargsLatvijas bērnunamos joprojām izplatīta ir psihoemocionālā un seksuālā vardarbība pret bērniem, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs apliecina, ka Latvijas bērnunamos joprojām izplatīta vardarbība pret bērniem un bieži vien tā nāk tieši no darbinieku puses.

"Tā situācija ir diezgan dramatiska. Bieži vien bērnunama vai internātskolu darbinieki cenšas noslēpt patiesību, proti, problemātiku paceļ vienā gaismā, taču vardarbību noslēpj," pastāsta tiesībsargs, piebilstot, ka bērni sūdzējušies, ka pastāv arī emocionālā un fiziskā vardarbība no darbinieku puses.

"Mums ir virkne ar uzraudzības institūcijām, bet tā uzraudzība ir neefektīva,” atzīst tiesībsargs, piebilstot, ka šo iestāžu spējas un atbildība būtu jāpārskata.

Par piemēru viņš min Līkumu bērnunamu, kurā situācija ir diezgan traģiska.“Darbinieku liecības atsevišķos gadījumos ir vienas, bet mediķu pierādījumi pavisam citi,” norāda Jansons, paskaidrojot, ka konkrētajā bērnunamā ir konstatēti vairāki gadījumi ar psiholoģisko un emocionālo vardarbību pret bērniem no darbinieku puses.

"Ja mēs runājam par vienu bērnunamu, kurā no 40 bērniem pret 15 ir bijusi vardarbība, tad tas ir daudz un bieži," sacīja Jansons, norādot, ka gadu gaitu šī situācija ir kļuvusi vēl dramatiskāka.

Viņš skaidroja, ka likuma atbalsts no vardarbības cietušajiem ir nepilnīgs, tāpēc tiesībaizsardzības institūcijas ir bezspēcīgas un tām ir jānodarbojas ar pierādījumu meklēšanu. Vienlaikus viņā norāda, ka sagaida rīcību no ģenerālprokuratūras.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress