Sankcijas pret Krieviju turpināsies, paziņo Čehijas ārlietu ministrsVisticamāk, sankcijas pret Krieviju tiks pagarinātas līdz gada beigām, paziņojis Čehijas ārlietu ministrs Ļubomirs Zaoraleks.

Čehijas telekanālam komentējot Krievijas sankcijas un to tālāko attīstību, Zaoraleks norādīja, ka to eskalācija vai samazināšana netiek gaidīta, piebilstot, ka beigu beigās viss būs atkarīgs no notikumiem Ukrainas austrumos.

“Ja Krievija būs ievērojusi Minskas līgumu, tad iespējama sankciju pakāpeniska novēršana, taču kamēr progress nebūs skaidri redzams, sankcijas paliks savā pašreizējā formā,” sacīja ārlietu ministrs.

Viņš pieļāva arī sankciju pastiprināšanu jaunas sadursmes gadījumā, atsaucoties uz neseno notikumu attīstību Ukrainā:”Ja kaut kas līdzīgs tam vēl atkārtosies, tas būs iemesls, lai tiktu sperts vēl viens solis tuvāk sankcijām.”

“Balstoties uz mūsu iepriekšējām debatēm, es uzskatu, ka sankcijas, visticamāk, tiks pagarinātas līdz gada beigām,” piebilda Zaoraleks, “Krievijas ietekmes sfēra nedrīkst paplašināties uz Rietumiem un pret mums – tas ir Čehijas valsts interesēs.”

Jau vēstīts, ka ņemot vērā kauju saasināšanos Ukrainas austrumos vairāki Eiropas Savienības (ES) līderi brīdinājuši par iespēju noteikt stingrākas sankcijas pret Krieviju. Uz to mudinājuši arī vairākas citas amatpersonas, tai skaitā Ukrainas vēstnieks ES Konstantīns Jeļisejevs.

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2015.gada beigām, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru. ES Padomes prezidents Donalds Tusks cer, ka Eiropas valstis atbalstīs ideju par sankciju noteikšanu līdz 2015. gada beigām.

Kā zināms, ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, ES pērn noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress