Lauku saimniecībās darba piedāvājums ir pietiekami plašs – pieejamas ap 200 vietuLauku saimniecībās darba piedāvājums ir pietiekami plašs un šobrīd pieejamas ap 200 darba vietu, trešdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Lauksaimnieku apvienības izpilddirektors Dīns Cielavs.

"Pieejamās vakances saimniecībās ir visdažādākās, sākot no palīgstrādniekiem līdz tādiem darba veicējiem, kā kombaina vadītājs un traktorists," pastāstīja Cielavs.

Savukārt komentējot situāciju, kas izveidojusies, proti, ka neraugoties uz to, ka valstī bezdarbnieku ir daudz, lauksaimniecības aizvien trūkst darbu roku, Cielavs pieļāva, ka informācijas apmaiņa nav bijusi pietiekama, skaidrojot, ka daudzi, iespējams, nemaz nezina, ka šādas iespējas pastāv.

Lai cīnītos ar pieaugošo problēmu Latvijas vietās tiek organizētas darba biržas, kas paredz ka bez darba esošie cilvēki varēs vienoties ar lauksaimniekiem par iespējamām darba attiecībām.

Jau iepriekš vēstīts, ka par aktuālu problēmu kļuvis darbaspēka trūkums lauku saimniecībās, it īpaši novērojams kvalificēta darba spēka trūkums.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress