LDDK: Nākamā gada budžets balstīts īstermiņa vajadzībās, nevis ilgtermiņa skatījumāNākamā gada valsts budžets ir balstīts īstermiņa vajadzībās, nevis ilgtermiņa skatījumā, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) vadības un darba devēju pārstāvju tikšanās laikā sacīja LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs.

“Gan valdības sociālie partneri, gan sadarbības partneri – tostarp pašvaldības – ir ieinteresēti, lai valsts budžets un ar to saistītā nodokļu politika tiktu veidota ar izpratni par vidēja termiņa un ilgtermiņa ietekmi uz valsts attīstību, iedzīvotāju nodarbinātību un labklājības izaugsmi. Patlaban gan mēs, gan Pašvaldību savienība ar bažām raugāmies uz šāgada budžeta izstrādes procesu, kurš drīzāk balstīts īstermiņa vajadzībās, nevis ilgtermiņa skatījumā,” pauda Gavrilovs.

Tāpat LDDK un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) uzskata, ka politiķiem, valdības sociālajiem un sadarbības partneriem jāvelta visas pūles, lai veidotu līdzsvarotu nodokļu bāzi turpmākajos gados un nepieļautu jaunas kļūdas nodokļu politikas un budžeta veidošanas jomā.

“Svarīgi apzināties, ka uzņēmēji, darbinieki un pašvaldības, visi iedzīvotāji ir ieinteresēti tādā nodokļu politikā un tādā budžeta veidošanā, kas rada labākus apstākļus Latvijas uzņēmēju konkurētspējai, līdz ar to ir pamats algu pieaugumam un tā rezultātā – arī labākiem pašvaldību pakalpojumiem,” pauž LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Abas organizācijas tikšanās laikā pauda vienotu izpratni par to, ka darba nodokļu slogs ir viens no atslēgas faktoriem uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā. Taču pašreizējā situācijā, nepārdomāti veidojot nākamā gada valsts budžetu, ir bažas par uzņēmējdarbības aktivitātes un nodarbinātības pasliktināšanos, nevis tās izaugsmi. Kā liecina LDDK ekspertu aprēķini, piemēram, vidēja mēroga ražošanas uzņēmumā jauna darba vieta gadā izmaksā sākot no 15 000 eiro, un jebkurš destabilizējošs lēmums, kas skar darba vietas izmaksas – tai skaitā nodokļu politikas jomā, ir nozīmīgs iemesls, lai darba devējs apsvērtu, vai patiesi veidot šo darba vietu.

Šīs nedēļas beigās, 18. septembrī sociālie partneri – LDDK un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība – tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu budžeta veidošanas procesu un tā nepilnības, kā arī sociālie partneri turpinās tikšanās ar Saeimā pārstāvēto politisko partiju frakcijām.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress