Liepājas teātris uz Rīgu ved kustību izrādi „Indulis un Ārija”2015. gads paiet Raiņa zīmē, atzīmējot dzejnieka un dramaturga 150. dzimšanas dienu. Šajā gadā tapuši daudzi mākslas darbi, kas veltīti autoram un viņa daiļradei!

Liepājas teātris augustā viesosies Dailes teātrī, piedāvājot skatītājiem krievu režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska iestudēto Raiņa jaunības traģēdiju (versiju bez vārdiem) „Indulis un Ārija”. Izrādi būs iespējams noskatīties divus vakarus pēc kārtas – 14. un 15. augustā. Šis ir unikāls iestudējums – kustību izrāde bez vārdiem, kurā aktieri izstāsta stāstu, izmantojot vien ķermeņa valodu. Oriģinālmūziku darbam radījis komponists Pāvels Akimkins, dekorāciju un kostīmus – Maksims Obrezkovs.
Iestudējuma darbība risinās kuršu brīvības cīņu laikā 13. gadsimtā, kad viņus vēlas pakļaut gan vācieši, gan lietuvieši. Kara apstākļos uzplaukst kuršu vadoņa Induļa un vācu bruņinieku vadoņa meitas Ārijas mīlestība, kam jāstājas pretī tautu naidam, karam, aizspriedumiem un atšķirīgajai reliģijai.

„Izrāde nav pārāk jautra, jo stāsts ir ļoti nopietns, daudzslāņains un rosinās domāt par sevi un notiekošo. Un lai gan iestudējumā svarīgu lomu ieņem reliģiskie aspekti, šī izrāde galvenokārt ir par spēku un mīlestību – kur vīrietis ir spēks un sieviete – mīlestība, ” iestudējumu veidojot, uzsvēra S. Zemļanskis.

Induļa un Ārijas skaisto, bet neiespējamo mīlas stāstu izstāstīs Mārtiņš Kalita un Liene Grava. Iestudējumā piedalās arī aktieri – Rolands Beķeris, Anete Berķe, Egons Dombrovskis, Everita Pjata, Ilze Jura, Agnese Jēkabsone, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Jānis Dreiblats, Inese Kučinska.

„Atsacīšanās no Raiņa vārda ir bijusi Liepājas teātra izvēle un uzdrošināšanās. Visticamāk, liepājnieki, rēķinājās, ka būs zaudējumi un būs arī pārmetumi par lugas jēgas sašaurināšanu. Vai bija vērts? Noteikti! Jo radusies jaudīga un enerģētiska izrāde, kas vēl pirms gada būtu pavisam citāda,” par iestudējumu teikusi teātra zinātniece Edīte Tišheizere.

Biļetes jau iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress