LPS: Šajā sezonā gaidāmi zemāki apkures tarifiŠajā sezonā gaidāmi zemāki apkures tarifi, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) eksperts enerģētikas jautājumos Andris Akermanis.

Straujais oktobra sals nepatīkami pārsteidzis lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju un neskatoties uz to, ka sinoptiķi arī tuvākajā laikā sola samērā drēgnu laiku, pozitīva ziņa ir tāda, ka šosezon gaidāmi zemāki apkures tarifi.

Kā intervijā atklāja LPS eksperts enerģētikas jautājumos, šogad gandrīz visā Latvijā siltuma tarifi ir nokritušies un kopumā tarifi kritušies par 10- 20 procentiem. Vislielākais tarifa kritums novērojams Rīgā - par 18%. Tas ir mazāks par siltumenerģijas tarifu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā un Ventspilī.

Akermanis tarifa kritumu skaidro ar pazemināto gāzes cenu un ar siltumuzņēmumu paveiktajiem mājas darbiem, proti, izmantojot Eiropas fondus pāriets uz vietējo kurināmo.

Saskaņā ar šī brīža sinoptiķu prognozēm, tuvākajās dienās aizvien turpināsies drēgnais rudens laiks, kad naktīs gaisa temperatūra noslīdēs līdz -2…-8 grādiem, savukārt dienā gaiss iesils vien līdz +4…+9 grādiem. Līdz ar to gaidāms, ka siltums tiks pieslēgts lielākai daļai mājsaimniecību.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress