Mārupē izglābtie Jorkšīras terjeri tiks pārdoti izsolēJorkšīras terjeri, kurus Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) oktobra vidū izņēma no kādas privātmājas Mārupē, ir nodoti Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

PVD, veicot pārbaudi kādā privātmājā Mārupē, konstatēja, ka tur lielā šaurībā, nehigiēniskos apstākļos tiek turēti Jorkšīras terjeri. Vairākiem no tiem nepienācīgās aprūpes dēļ bija acīmredzamas veselības problēmas. Tā kā dzīvnieku īpašnieks par dzīvniekiem nespēja rūpēties, PVD izņēma 41 Jorkšīras terjeru un nogādāja dzīvnieku patversmei "Mežavairogi". Diemžēl kritiskā veselības stāvokļa dēļ viens no izņemtajiem dzīvniekiem ir nobeidzies, bet septiņus veterinārārstam nācās iemidzināt.

Nodrošinājuma valsts aģentūrai šodien, 26. oktobrī nodoti realizācijai 33 Jorkšīras terjeri, no kuriem 15 glabāšanā nodoti Juglas dzīvnieku patversmē, 10 – LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskā institūta mazo dzīvnieku patversmē un 8 palikuši dzīvnieku patversmē "Mežavairogi".

Novērtējuma valsts aģentūra dzīvniekus realizēs atbilstoši Ministru kabineta 2010. gada 7. decembra noteikumiem Nr. 1098 "Noteikumi par rīcību ar administratīvo pārkāpumu lietās izņemto mantu un dokumentiem", kas nosaka kārtību, kādā realizējama administratīvajā lietā izņemtā manta. Proti, dzīvniekus par realizācijas cenu var piedāvāt iegādāties fiziskai vai juridiskai personai, kura nodrošina tā glabāšanu vai arī tie var tikt realizēti citā šajos noteikumos noteiktā veidā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress