Mēs gribam vairāk nekā varam atļauties, saka finanšu ministrsMēs gribam vairāk kā varam atļauties, nākamā gada budžeta kontekstā, šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

"Eksperti ir izteikuši viedokli, ka nepieciešams esošo tēriņu samazinājums, taču ministriju pieprasītais pusmiljards nav nekas neparasts, taču jāpielāgo savas vēlmes tam, ko valsts var reāli izpildīt," uzsvēra Reirs, norādot, ka esošā situācija nekādā gadījumā nelīdzinās 2008. gada krīzei.

"Latvijas attīstības 2% pie pašreizējas ģeopolitiskās situācijas ir ļoti labs radītājs," norādīja Reirs, piebilstot, ka "frustrāciju rada tas, mēs gribām stipri vairāk nekā varam atļauties", un pie tā rodas problēmas. Ministrs norādīja, ka algu samazinājumi nav gaidāmi un pašlaik arī nodokļus nav plānots palielināt.

“Mūsu attīstības rādītāji ir labi, taču ka mēs gribam stipri vairāk nekā varam atļauties,” saka Reirs. Algu samazinājumi nav gaidāmi, tāpat arī nodokļus nav plānots palielināt, viņš apstiprina.

Komentējot baumas par iespējamo valdības krišanu rudenī, Reirs norādīja, ka šādām runām nav pamata, apliecinot, ka tās esot tikai baumas.

Jau vēstīts, ka nākamā gada valsts budžetā ministrijas un valsts iestādes jaunām politikas iniciatīvām prasa 546,864 miljonus eiro. Savukārt 2017.gadā ministriju pieprasījums ir 781,684 miljonu eiro apmērā, bet 2018.gadā tas sasniedz jau 1,154 miljardus eiro.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress