Konkrēti solījumi par labu vienam uzņēmumam nebūs, norāda ReirsKonkrētas izmaiņas par labu tieši uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" netiks veiktas, šorīt LNT uzsvēra finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Runājot par valdības atbalstu grūtības nonākušajām uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs", Reirs norādīja, ka tie problēmjautājumi, kas ir uzņēmumam, tai skaitā elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenšu (OIK) maksājumi un cenas stabilizācija metāllūžņu tirgū, tiks risināti tā, lai būtu pieņemami visai nozarei vai visai tautsaimniecībai.

"Konkrēti solījumi par labu vienam uzņēmumam nebūs," norādīja Reirs, piebilstot, ka ne tikai "KVV Liepājas Metalurgs" cieš no šiem jautājumiem, bet vēl vairāki citi uzņēmumi, līdz ar to speciāli vienam uzņēmumam izmaiņas netiks veiktas.

"Uzņēmuma ir iespēja runāt ar katru atsevišķo uzņēmumu piegādātāju un vienoties par maksājumu grafikiem. To dara daudzi uzņēmumi un apgalvojums, ka viss ir atkarīgs no valdības, neiztur kritiku," sacīja Reirs, iesakot "KVV Liepājas metalurgam" lūgt nodokļu brīvdienas.

Jau vēstīts, ka “KVV Liepājas metalurgs” 19.maijā paziņoja, ka ir spiests sašaurināt ražošanu tērauda kausēšanas cehā. Uzņēmums to skaidro ar produkcijas lielo pašizmaksu, kas savukārt apdraud konkurētspēju gan Eiropas Savienības, gan citu pasaules reģionu tirgos.

Lielu triecienu finanšu krīzē ietekmējis arī obligātais iepirkuma komponentes maksājums un produkcijas pašizmaksas, kas kopumā varētu veidot aptuveni 12 miljonus eiro gadā.

Patlaban "KVV Liepājas metalurgs" zaudējumi sasnieguši 4,2 miljonus eiro. Uzņēmums patlaban kavē maksājumus arī elektroenerģijas uzņēmumam "Latvenergo" un gāzes piegādes uzņēmumam "Latvijas Gāze".

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress