Minimālo algu nevajadzētu palielināt vairāk nekā par 15 eiro, uzskata ministreAr minimālās algas pacelšanu nevajadzētu steigties, trešdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

"Ar minimālās algas palielināšanu ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Algas palielinājums nedrīkst būt straujāks, kā produktivitātes pieaugums. Tad mūsu konkurētspēja kritīsies," uzskata Reizniece-Ozola.

Viņa uzsvēra, ja valdība vēlas mazināt nevienlīdzību un uzlabot iedzīvotāju dzīves līmeni, tad neapliekamā minimuma palielināšana ir daudz labāks risinājums, skaidrojot, ka tā slodze, kas būtu uzņēmējiem, ja strauji palielinātu minimālo algu, būtu pārāk liela.

"Ir daži signāli, kas, manuprāt, nav labi, piemēram, šobrīd valsts sektorā strādājošajiem vidējā alga ir lielāka nekā privātajā sektorā. Tas liecina par to, ka uzņēmēji nevar atļauties maksāt lielas algas un viņiem ir jābūt stabilitātei, lai viņi var nostāties uz kājām," sacīja ministre.

Reizniece-Ozola norādīja, ka minimālajai algai nevajadzētu pieaugt vairāk kā par 15 eiro, lai tas nekaitētu tautsaimniecībai.

Savukārt komentējot kopējo ekonomisko situāciju, Reizniece- Ozola norāda, ka ekonomikas izaugsme ir plānota labākā kā pērn, piebilstot, ka pieauguši gan rūpniecības, gan eksporta apmēri.

Jau vēstīts, ka vairāki politiķi iestājušies par minimālās algas palielināšanu. Viņu domas gan dalās, ministru prezidente Laimdota Straujuma pieļauj, ka minimālā alga nākamgad būtu jāpalielina par 20 eiro līdz 380 eiro mēnesī. Tikmēr koalīcijas partneri piedāvā minimālo ienākumu slieksni palielināt līdz 400 eiro.

No šī gada 1. janvāra minimālā mēneša darba alga valstī ir 360 eiro.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress