Ministrs: Latvijas sabiedrotie atzinīgi novērtē valsts aizsardzības budžeta pieaugumuLatvijas ieguldījumu valsts drošībā atzinīgi novērtē mūsu partneri NATO, ceturtdien Latvijas Radio sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība).

Bergmanis norādīja, ka NATO samitā Velsā tika pausta apņemšanās līdz 2020.gadam palielināt tēriņus aizsardzībai, tomēr apzinoties situācijas smagumu, daudzas valstis esot pieņēmušas šos soļus ātrāk.

"Tas ir milzīgs solis, ļoti milzīgs solis: ja mums šogad bija 1%, nākamajā gadā 1,4% no Iekšzemes kopprodukta (IKP). To novērtē visi, arī mūsu sabiedrotie. Viņi redz, ka mēs pieliekam milzīgas pūles, neskatoties uz to, kāda ir situācija," pauda Bergmanis.

Ministrs norādīja, ka Latvija aktīvi strādā pie valsts aizsardzības un to, lai NATO spēka klātbūtne valstī tiktu palielināta. Šim mērķim pašlaik tiek veidots NATO operacionālais štābs.

Jau vēstīts, ka sarunās par nākamā gada budžetu, koalīcijas darba grupa vienojusies papildus 68,5 miljonus eiro novirzīt Latvijas drošībai, tādējādi kopumā tās budžeta apjomu palielinot līdz 365 miljoniem eiro.

Jau vairākkārt deputāti uzsvēruši, ka Latvijas drošības jautājums ir galvenā prioritāte. To ne vienu vien reizi pieprasījuši arī starptautiskie NATO partneri, norādot, ka gan NATO kontekstā, gan domājot par sadarbību ar ASV, Latvijai ir maksimāli ātri jāsasniedz aizsardzības budžets līdz 2 % no iekšzemes kopprodukta (IKP). Tie norādījuši, ka līdz ar situāciju Ukrainā ir mainījusies Eiropas drošības situācija, un visām Eiropas valstīm jāpalielina savi aizsardzības budžeti vismaz līdz minētajam līmenim.

Jau vēstīts, ka amatpersonas vienojušās par to, ka nevar gaidīt līdz 2020. gadam, lai palielinātu Latvijas aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP un to lemts palielināt līdz 2018. gadam.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress