Ministrs: “Prudentia” atrasto “airBaltic” investoru nebūtu vēlams izvēlētiesLatvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto lidsabiedrības potenciālo investoru nav vēlams izvēlēties, piektdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss(V).

Viņš norādīja, ka finanšu situācija aviokompānijā "airBaltic" ir stabila, vienlaikus norādot, ka ja tuvākajā laikā netiek atrasts investors nacionālajai aviokompānijai, tad ir jādomā par naudas aizņemšanās iespējām.

"Bankas šādos gadījumos finansējumu neizsniedz un vienīgā iespēja ir atrast "airBaltic" investoru," pauda Matīss.

Savukārt runājot par aviokompānijas finanšu konsultanta "Prudentia" atrasto "airBaltic" investoru, satiksmes ministrs pauda viedokli, ka to nav vēlams izvēlēties drošības apsvērumu dēļ.

"Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka šo investoru nebūtu vēlams izvēlēties," sacīja ministrs, norādot, ka pastāv dažādi riski, tostarp nacionālās drošības riski.

"Ja netiek atrasts investors, tad jāruna tikai par aizņemšanos uz to laiku, kamēr tiek atrasts investors, lai spētu samaksāt par lidmašīnām," norādīja Matīss.

Jau vēstīts, ka “Prudentia” valdes priekšsēdis Kārlis Krastiņš paziņoja, ka “airBaltic” ir izdevies piesaistīt finanšu investoru no Vācijas, kas ir gatavs investēt lidsabiedrībā aptuveni 50 miljonus eiro.

Šī informācija sadusmojusi satiksmes ministru Anriju Matīsu, kas atturējās apgalvot, ka tas būtu labākais investors, kas nepieciešams Latvijai, paužot neizpratni par to, kāpēc valsts piesaistītā finanšu konsultanta pārstāvji medijiem stāsta par investora piesaisti, nosaucot konkrētas summas, kas valstij būtu jāiegulda aviokompānijā laikā, kad potenciālais investors tiek vēl tikai vērtēts.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress