Ministrs: Vairākus gadus valsts attieksme pret veselības nozari ir nožēlojamaJau vairākus gadus valsts attieksme pret veselības nozari ir nožēlojama, piektdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Intervijā LTV ministrs pauda viedokli, ka valsts sistemātiski, gadiem ilgi, ir turējusi veselības nozari bada maizē un tas pēc ministra domām, ir absolūti nepieņemami. Viņaprāt valsts pret veselības nozari attiecas nožēlojami.

"Nevajag būt liekuļiem un izlikties, ka budžets ir un to nevar neievērot (...) Ja mēs netaupīsim naudu, tad mēs nenodzīvosim līdz šī gada beigām," pauda Belēvičs.

Komentējot Latvijas ģimenes ārstu biedrības priekšsēdētāja Paula Princa apgalvojumus, ka ja kvotas šobrīd tiek pārtērētas, nāksies atgriezties pie 2013. gada finansējuma, kas faktiski varētu nozīmēt diezgan dramatisku situāciju un veselības aprūpe varētu kļūt par maksas, Belēvičs norādīja, ka ministrijas plānos ir situāciju uzlabot.

"Pacienti un ģimenes ārsti var būt pilnīgi droši, ka viņiem tiks piedāvāta tāda kvotu sistēma, no kuras pacienti necietīs," sacīja Belēvičs.

Savukārt komentējot situāciju, ka viņam beidzas pielaide valsts noslēpumam, ministrs pauda viedokli, ka veselības ministram tā nav vajadzīga.

"Katru reizi, kad es pieķeros kādai lietai klāt, man teica: "Ja tu šito biznesu nojauksi, tu nedabūsi pielaidi"," stāstīja Belēvičs, norādot, ka viņš šos brīdinājumus nav ņēmis vērā un piebilda, ka veselības ministrs var strādāt arī bez pielaides.

Ministrs jau vairākkārt ir uzsvēris, ka Latvijā ir viszemākais finansējums no medicīnas nozarei no Iekšzemes kopprodukta (IKP). Nākamgad finansējums būšot zem 3% no IKP. Turklāt 20% cilvēku medicīnas aprūpe vispār nav pieejama. Belēvičs gan norādīja, ka ir apņēmības pilns darīt visu, lai veselības nozare Latvijā uzlabotos.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress