Mūrniece: labākā atbilde Krievijai šobrīd ir stabila un stipra UkrainaLatvijas delegācija ir ieradusies Ukrainā, lai paustu morālu atbalstu un apliecinātu mūsu valsts gatavību arī turpmāk atbalstīt Ukrainas eirointegrācijas centienus, tostarp sniedzot praktisku atbalstu, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, piektdien, 13.februārī, oficiālās vizītes Ukrainā ietvaros tiekoties ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Volodimiru Grojsmanu.

„Ukraina šobrīd atrodas sarežģītā situācijā, bet par spīti tam un jo īpaši tādēļ ir jāturpina uzsāktās reformas. Tas ir galvenais priekšnoteikums Ukrainas ciešākai integrācijai Eiropas Savienībā. Stabila un stipra Ukraina ir labākā atbilde Krievijas destabilizējošajiem pasākumiem,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja, apliecinot Latvijas gatavību arī turpmāk dalīties mūsu uzkrātajā reformu īstenošanas pieredzē.

Saeimas priekšsēdētāja ar Grojsmanu pārrunāja vakar Minskā panākto vienošanos, īpaši uzsverot, ka vissvarīgākais ir reāla tās īstenošana.

Mūrniece uzsvēra, ka Latvijas un Ukrainas attiecības ir balstītas uz draudzību, savstarpējo izpratni un sadarbību ne tikai valsts institūciju līmenī, bet arī cilvēku vēlmē palīdzēt Ukrainas tautai.

Pārrunājot abu valstu parlamentāro sadarbību, Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs pateicās par atbalstu Latvijai kā vienai no pirmajām valstīm, kas aizvadītajā gadā ratificēja Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas Asociācijas nolīgumu. Savukārt Saeimas priekšsēdētāja viņu informēja, ka šī mēneša sākumā Latvijas prezidentūras ietvaros Saeimā tikās ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāji. Sanāksmes laikā tika pieņemts kopīgs paziņojums par situāciju Ukrainā. Tajā atkārtoti pausts nemainīgs atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai tās starptautiski atzītajās robežās.

Mūrniece arī apliecināja, ka situācija Ukrainā būs Latvijas sabiedrības uzmanības centrā arī turpmāk, un uzaicināja Ukrainas parlamenta delegāciju piedalīties šī gada martā Rīgā plānotajā Parlamentārajā konferencē par kopējo ārpolitiku un drošības politiku, kā arī kopējo drošības un aizsardzības politiku.

Saeimas priekšsēdētāja no 12. līdz 14.februārim uzturas oficiālā vizītē Ukrainā. Kijevā I.Mūrniecei plānota tikšanās arī ar Ukrainas Valsts prezidentu Petro Porošenko, kā arī dalība mūsu valsts vēstniecības Ukrainā renovēto telpu atklāšanas pasākumā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress