Olimpisko hokeju redzēs visi

Šonedēļ ir panākta vienošanās, ka ne tikai maksas televīzijas skatītāji, bet arī virszemes apraides lietotāji varēs redzēt Latvijas hokeja izlases sniegumu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. Tiešraides tiks translētas bezmaksas kanālā Re:TV.

Pēc mēnesi ilgušām sarunām mediju koncerns Modern Times Group (MTG), kas konkursā bija ieguvis ekskluzīvās tiesības uz olimpiskā hokeja spēļu tiešraidēm Latvijā un visā Baltijā, beidzot šo otrdien vienojās ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) par Latvijas hokeja izlases spēļu tiešraižu retranslāciju virszemes bezmaksas kanālā Re:TV. Vienošanās paredz, ka Re:TV pārraidīs visas tās spēles, kurās piedalīsies Latvijas izlases hokeja komanda, arī pusfinālu un finālu – gadījumā, ja mūsu izlase iegūs tiesības tajos piedalīties. Ja tā nenotiks, tad, kā nosaka vienošanās ar NEPLP, šīs spēles tiks rādītas Re:TV kanālā ierakstā. Vienlaikus tiks nodrošināta arī Latvijas izlases spēļu bezmaksas translācija internetā.

«Sarunu process bija ilgs,» atzina NEPLP pārstāve Aija Duļevska, piebilstot – prieks, ka galu galā izdevies rast risinājumu un panākt vienošanos par Latvijas hokeja izlases spēļu tiešraides nodrošināšanu bezmaksas apraidē, kas nozīmē, ka arī tiem 10% skatītāju, kas to lieto, būs redzams viss tas pats, kas ir maksas kanālā.

Līdz šim bija bažas, ka MTG nepiekāpsies un bezmaksas televīzijas skatītāji varēs redzēt tikai hokeja maču ierakstus. NEPLP gan iebilda pret šādu risinājumu, atgādinot, ka likums paredz: olimpiskās spēles jāredz visiem televīzijas skatītājiem, arī – bezmaksas apraides lietotājiem.

Diemžēl Latvijas Televīzija (LTV) saskaņā ar konkursa rezultātiem bija ieguvusi tiesības pārraidīt brīvā ētera televīzijā visu olimpisko spēļu notikumus, izņemot hokeju. LTV bija sašutusi un aicināja anulēt MTG olimpisko spēļu hokeja turnīra translēšanas licenci. LTV arī iebilda pret MTG mēģinājumu nodot trešajai pusei pārraidīšanas tiesības. Tomēr galu galā MTG vienojās ar reģionālās TV kanālu Re:TV par hokeja spēļu translāciju.

***

REDZĒJUMS

Vai sekosiet līdzi olimpiskajam hokejam?

Kaspars MIĶELSONS:

– Domāju, ka skatīšos interaktīvajā televīzijā. Sports mani interesē, arī pats nodarbojos ar florbolu nu jau kādus desmit gadus.

Aleksandrs HVOROSTJANIJS:

– Hokeju neskatos, nekam līdzi nesekošu. Viss, ko zinu par hokeju, ir Dinamo Rīga, un, manuprāt, viņi labi spēlē.

Jolanta ŠALVĪTE:

– Nē, šoreiz noteikti nesekošu. Par sportu vispār neinteresējos, nodarbojos vienīgi ar jogu, bet tas jau neskaitās!

Jolanta EFNERE:

– Obligāti sekošu! Olimpiskajām spēlēm vienmēr sekoju līdzi. Skatos kopā ar ģimeni – dēli ir lieli fani, un tad es skatos ar viņiem.

Krišjānis MEIRĀNS:

– Skatīšos. Kaut arī neesmu kaislīgs hokeja fans, parasti cenšos sekot līdzi. Nezinu gan, kur skatīšos – televīzijā vai internetā. Tas atkarīgs no tā, kur atradīšos. Pats ikdienā nodarbojos ar biatlonu.

Nils KAZAKS:

– Nē, neskatīšos. Dodu priekšroku nodarboties ar sportu, nevis skatīties televīzijā – nu jau kādus desmit gadus braucu ar velosipēdu.

Ilze KAŅEPA:

– Sekošu! Neinteresējos par sportu regulāri, bet galvenajiem notikumiem līdzi sekoju. Vīrs ļoti interesējas, tāpēc es skatīšos ar ģimeni. Pati gan ar sportu nenodarbojos, vien vingroju sporta zālē.

Avots: nra.lv /Aisma Orupe
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress