Papildus militārie spēki Baltijā netraucētu, norāda BērziņšPapildus militārie spēki Baltijā netraucētu, drīzāk palielinātu drošību, pirmdien LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja jaunais Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

Bērziņš pauda viedokli, ka neraugoties uz to, ka identificētās Krievijas lidmašīnas Latvijas robežas tuvumā nekad nav pārkāpušas robežu, tomēr tā nav uzskatāma par draudzīgu rīcību un papildus militārie spēki Baltijas valstīs netraucētu, tieši otrādi - tie palielinātu drošību un veiktu atturēšanās funkciju.

Viņš norādīja, ka pateicoties tam, ka militārie spēki atrodas apdraudētājā reģionā, arī NATO rīcība var būt daudz ātrāka.

"Uz šo brīdi no Krievijas puses mēs nevaram identificēt reālus militārus draudus. Krievija ir aizņemta Ukrainā, bet kopumā tas nenozīmē, ka mums nebūtu jādomā par savu drošību," pauda Bērziņš.

Runājot par sabiedrības bažām saistībā ar Krievijas lidmašīnām, kas bieži novērojamas pie Latvijas robežas, Bērziņš norāda, ka nav fiksēts, ka tās būtu ielauzušās Latvijas gaisa telpā.

"Viņas zināmā mērā pārbauda mūsu sabiedroto, kuri šeit atrodas un aizsargā mūsu gaisa telpu, spēju ātri reaģēt, jo, Krievijas lidmašīnām tuvojoties, tiek paceltas mūsu sabiedroto lidmašīnas un attiecīgi viņas aizlido pēc tam katrs savā virzienā, paldies dievam. Bet, protams, ka šāda rīcība nav draudzīga rīcība, un tas vēlreiz apstiprina, ka mums ir jābūt gataviem un jāgatavojas situācijai, ka attiecības var pasliktināties, pie tam strauji pasliktināties,"sacīja Bērziņš.

Līdz ar 30. jūliju par nākamo Latvijas vēstnieku NATO kļuvis bijušais ārlietu ministrs Indulis Bērziņš, nomainot pašreizējo vēstnieku Māri Riekstiņu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress