Rinkēvičs iestājas par ilgstošu NATO klātbūtni BaltijāĀrlietu ministrs Edgars Rinkēvičs no 24. jūnija piedalās NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kurā gaidāmajā samitā Velsā aicina pieņemt lēmumu par ilgstošu NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijā.

Gaidāmais samits norisināsies Apvienotajā karalistē no 4.-5. septembrim. Ministrs uzsvēra, ka nozīmīgākie jautājumi, kas jārisina ir saistīti ar kolektīvās aizsardzības stiprināšanu un transatlantisko sadarbību.

Rinkēvičs uzsvēra, ka samitā ir jāpieņem lēmums par ilgstošu NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijā un pauda viedokli, ka Eiropā drošības vide ir mainījusies un aliansei ir vajadzīgi kolektīvās aizsardzības stiprināšanas pasākumi un darbības.

Ministru sanāksmē Rinkēvičs norādīja, ka NATO dalībvalstīm nepieciešams izrādīt politisko gribu, sadarbību un atvēlēt pienācīgus resursus, lai spētu atbilstoši pildīt valstu uzņemtās saistības un līdz 2020. gadam  atvēlēt 2% no iekšzemes kopprodukta valsts aizsardzībai.

Sanāksmes laikā ministri apsprieda arī NATO iespējamo paplašināšanos, norādot, ka jāturpina «atvērto durvju» politika, kas aicina kandidātvalstis izpildīt noteiktos kritērijus.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress