Pārceļoties uz jaunu mājvietu, nedrīkst aizmirst par mājdzīvnieku labklājībuTurpinoties vasarai un siltajiem laikapstākļiem, patīkamos faktorus izmanto arī cilvēki, steidzot mainīt dzīvesvietu. Nav noslēpums, ka jaunas mājvietas izvēle, mantu kravāšana, pārvešana un ievākšanās process cilvēkiem ir ļoti nogurdinošs, taču nedrīkst aizmirst arī par mūsu mazākajiem ģimenes mīluļiem – viņiem pārcelšanās stress un steiga ir pat ļoti bīstama.

Pārcelšanās ar mājdzīvniekiem var būt diezgan sarežģīts pasākums, ko pareizi nesagatavojot var radīt dzīvniekiem papildus nevajadzīgu uztraukumu un pārdzīvojumus, it īpaši, ja jaunā dzīvesvieta būs citā valstī. Nedrīkst aizmirst, ka mājdzīvnieki daudz delikātāk un asāk uztver savu saimnieku rūpes, kā arī viņiem apkārtējās vides maiņa ir liels un nopietns notikums. Par to, kā mazajiem ģimenes mīluļiem neradīt liekas raizes, padomus sniedz profesionālā pārvākšanās firma “FF International Movers”.

Dažas dienas pirms pārbraukšanas ir nepieciešams sākt samazināt barības ikdienas devu. Tālāk ir jāmēģina pieradināt jūsu mājdzīvnieku pie transportēšanai paredzētās somas / krātiņa - izveidojiet mīkstu paklājiņu un ievietojiet krātiņā kādu no mājdzīvnieka mīļajam rotaļlietām, kas iedrošinās to tur uzturēties. Kāds īpašnieka apģērba gabals arī var dot papildus komforta sajūtu mājdzīvniekam, tā rezultātā pārcelšanās dienā viņš būs daudz drošāks uzturoties krātiņā. Pirms mājdzīvnieka ievietošanas krātiņā un došanās projām no mājām, izstaigājiet ar mājdzīvnieku, to atkārtojiet arī īsi pirms lidojuma reģistrācijas.

Katrai no aviokompānijām, dažādiem mājdzīvniekiem un dažādās valstīs var būt atšķirīgi dzīvnieku pārvadāšanas noteikumi. Savlaicīgi to pārbaudiet konktrētā aviokompānijā, attiecīgās valsts vēstniecībā, vai kompānijā, kura nodrošinās Jūsu mājdzīvnieka transportēšanu. Rezervējiet tiešo reisu, kā arī padomājiet par gaisa temperatūru. Vasaras periodā vēlams izvēlēties vakara reisus, kad temperatūra ir zemāka, savukārt ziemas periodā dienas reisus. Atcerieties, ja Jūsu mājdzīvnieks šķitīs slims, to neļaus reģistrēt lidojumam. Mājdzīvniekam nedodiet nekādus nomierinošus medikamentus, jo arī guļošus mājdzīvniekus neatļaus reģistrēt lidojumam. Nebarojiet dzīvniekus pirms ceļojuma, jo lielāks diskomforts dzīvniekam būs nevis no bada sajūtas, bet gan atrodoties ieslodzītam krātiņā līdzās saviem izkārnījumiem. Ļoti svarīgi dzīvnieku lidojuma laikā dzirdīt, bet par to parūpēsies aviokompānija. Ja esat ieplānojuši apmesties viesnīcā, pārliecinieties vai tur ir atļauts uzturēties ar mājdzīvniekiem.

Kā atzīst firmas “FF International Movers” vadītājs Aivars Usāns, reizēm cilvēki pārvākšanās periodā pārāk maz uzmanību pievērš saviem mīluļiem, vairāk domājot par mantu iekraušanas un izkraušanas raizēm.

“Cilvēki dažkārt mēdz uzskatīt mājdzīvnieku pārvešanu uz jauno mājvietu kā pašsaprotamu – nepadomājot, kādu iespaidu tas atstās uz četrkājaino draugu. Tas ir nepareizi, jo arī dzīvnieki ir pilntiesīgi ģimenes locekļi, kuri pārvākšanos uztver tikpat saasināti un raižpilni kā mēs. Arī sarežģītajā pārcelšanās procesā ir jārod laiks, lai savu mīluli nomierinātu un pietiekami sagatavotu jaunajai videi. Lai droši un bez riska mājdzvīvnieku aiztransportētu uz jauno vietu, palīgā var saukt arī mūsu profesionālos speciālistus, kuri par jūsu mīluli parūpēsies ar vislielākajām rūpēm un gādību, neradot tam šoku vai bailes,” norāda Usāns.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress