Pašlaik Latvija varētu uzņemt aptuveni 50-60 bēgļus, norāda KozlovskisPašlaik Latvija varētu uzņemt aptuveni 50-60 bēgļus, šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" paziņoja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Kozlovskis intervijā norādīja, ka ar esošajiem resursiem Latvija varētu uzņemt aptuveni 50-60 ārvalstu bēgļus, uzsverot, ka ar papildus finansējumu šis skaits varētu būt lielāks.

"Nevienai valstij nebūs obligāti jāuzņem bēgļi," sacīja ministrs, norādot, ka katrai individuāli būs jānosaka, cik lielu skaitu bēgļu tā var atļauties uzņemt.

Lai arī iepriekš tika runāts par to, ka varētu tikt ieviesta piespiedu kārtā kvotu sistēma, tomēr Eiropadome vienojusies, ka nevienai valstij bēgļu uzņemšana nebūs obligāta un katra valsts var noteikt cik daudz bēgļu tā var uzņemt.

Tāpat Kozlovskis norādīja, ka svarīga ir ne tikai bēgļu uzņemšana, bet arī integrēšana sabiedrībā.

Kā jau vēstīts, ka Ziemeļāfrikas un Tuvo austrumu zemju militārie konflikti un katastrofālā sociālā situācija šajās valstīs radījuši postu pašu zemēs un vairo patvēruma meklētāju plūsmas uz Eiropu.

Latvija jau vairākkārt ir paudusi savu nostāju, proti, ka valsts piespiedu kārtā kvotu sistēmā nepiedalīsies, bet tikai uz brīvprātības pamata.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress