Krievijā noraida priekšlikumu aizliegt saldējuma importuKrievija izskatījusi priekšlikumu aizliegt saldējumu importu no Eiropas Savienības (ES) un citām valstīm, kas atbalstījušas ekonomiskās sankcijas pret Maskavu, sestdien pavēstījis lauksaimniecības ministrs Aleksandrs Tkačovs.

“Bija priekšlikums aizliegt saldējuma importu, ko mēs sākam apsvērt, taču importētais saldējums ir tikai 2 procenti Krievijas tirgū. Līdz ar to nevienam vairs nebija nekādu jautājumu,” sestdien telekanālā sacīja Tkačovs.

Jau vēstīts, ka publicējot Krievijas pārtikas embargo sarakstu, kurš sevī ietver liellopu gaļu, cūkgaļu, augļu un dārzeņu produktu, mājputnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importa aizliegumu no Eiropas Savienības (ES), ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas, tika pieļauts, ka saraksts varētu tikt paplašināts ar vairākām citām pārtikas precēm.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņojis, ka Krievija nolēmusi pagarināt pārtikas embargo pārtikas produktiem no Eiropas Savienības (ES) uz vienu gadu. Lai gan pārtikas embargo saraksts aizvien ietver tas pašas preces, kuras tur tika ierakstītas pērn, kad tika noteikts importa aizliegums, tiek apsvērta doma to paplašināt ar konservētiem zivju produktiem, šokolādi un ziediem. Tāpat tika izteikts, ka Krievija varētu aizliegt importēt Eiropas vīnu un konditorejas izstrādājumus.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs pieļauj, ka saraksta varētu tikt mainīts atkarībā no Krievijas attiecībām ar ES un citām valstīm. Taču Tkačovs uzskata, ka šāds ierosinājums varētu novest pie kontrabandas un milzīga cenu kāpuma.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress