Pirms mācību gada sākuma slēgtas četras skolas, statusu mainījušas 20Pirms jaunā mācību gada Latvijā slēgtas četras skolas, bet aptuveni 20 skolas ir mainījušas savu statusu, pirmdien intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre (IZM) Mārīte Seile.

Seile apstiprināja, ka vidusskolas likvidāciju šogad piedzīvojušas četras Latvijas skolas, savukārt 20 mainījušas statusu, kas nozīmē skolu apvienošanu vai skolas pārtapšanu no vidusskolas par pamatskolu.

"Jau no šī gada sākuma IZM sadarbībā ar citiem partneriem strādā pie kritēriju izstrādes un šobrīd ir sagatavots ministru kabineta likumprojekts, kurš tiks virzīts tuvāko mēnešu laikā par to, ka ir jānosaka desmitai klasei atvēršanas kritēriji," pastāstīja Seile.

Viņa norādīja, ka laukos 10. klasi var atvērt tikai tad, ja tajā gatavi mācīties 12 bērni, savukārt Rīgā – 18 līdz 22 skolnieki, atgādinot, ka, piemēram, pagājušajā mācību gadā aptuveni 30 skolās 10.klase vispār netika izveidota, jo tur nemācījās neviens audzēknis un 11 šādas skolas atradās Rīgā.

"Es vēlos vērst uzmanību, ka runājot par nepieciešamību vērtēt to, cik lielas vidusskolas Latvijā nepieciešamas, mēs runājam par izglītības kvalitāti un daudzpusīgumu," par iemesliem pastāstīja Seile.

Savukārt runājot par plaši apspriesto jauno skolotāju atalgojuma modeli, Seile norādīja, ka oktobra vidus būtu pēdējais brīdis kad valdībai vajadzētu izšķirties par jauno skolotāju atalgojuma modeli.

Jau vēstīts, ka IZM nolēmusi jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu atlikt uz nākamo gadu. Lai to īstenotu, vajag papildu 10,5 miljonus eiro. Šāda summa nepieciešama 2016.gada četriem mēnešiem, bet jau no 2017.gadā tam vajadzētu trīs reizes lielāku summu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress