Policija uzsākusi administratīvo izmeklēšanu pret Laimdotu StraujumuValsts policija (VP) sākusi administratīvo izmeklēšanu par premjerministres Laimdotas Straujumas paziņojumu, ka partija "Saskaņa" apdraud Latvijas neatkarību.

Straujuma, iespējams, būs saucama pie administratīvās atbildības par izteikumiem, kas vēlēšanu dienā tika vērsti pret partiju «Saskaņa».

Straujuma vēlēšanas dienā, 4. oktobrī bija paziņojusi, ka viņa tic, ka "Vienotība" uzvarēs un "Saskaņa" neiegūst tik daudz balsis, jo tas esot Latvijas drošības jautājums. Straujuma norādīja, ka viņai neesot personīgas pārliecības par "Saskaņas centru" un Latvijas neatkarību.

Tāpat ministre izteikusies, ka viņai neesot pieņemama "Saskaņas" sadarbība ar partiju "Vienotā Krievija", kā arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina slavināšana.

Pašlaik VP ir uzsākusi izmeklēšanu jautājumā par to, vai ar saviem izteikumiem,  Straujuma ir pārkāpusi priekšvēlēšanu aģitācijas kārtību. Jo kā zināms, likums paredz, ka vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācija.

Gadījumā, ja tiks pierādīta Straujumas vaina, tad premjerministrei draud naudas līdz 1200 eiro.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress