Putins paraksta dekrētu par nelegāli ievestās pārtikas iznīcināšanuKrievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas paredz valstī kontrabandas ceļā ievesto Rietumvalstu pārtikas produktu iznīcināšanu.

Likums, kas stāsies spēkā no 6. augusta, pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta uz robežas.

"Lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas preces, kas tiek eksportētas uz Krievijas Federāciju no valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krievijas juridiskām personām un/vai privātpersonām, kuras pievienojās minētajam lēmumam, ir aizliegts Krievijas teritorijā ievest pārtikas produkti. Tie tiks iznīcināti sākot ar šī gada 6. augustu," liecina informācija Kremļa mājas lapā.

Likumprojektu pagājušā nedēļā ierosināja lauksaimniecības ministrs Aleksandrs Tkačevs, kurš piektdien aicināja Putinu un valdību mainīt likumus, lai Krievijas muita nekavējoties varētu iznīcināt kontrabandu, nevis sūtīt to atpakaļ uz produktu izcelsmes valsti.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Tiek norādīts, ka kopš stājās spēkā Kremļa pret rietumvalstīm noteiktais pārtikas embargo, Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” fiksējis 700-800 gadījumus, kad nelegāli no ārzemēm Krievijā tiek importētas preces.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress