Reizniece – Ozola: bankas nav pildījušas solījumu atjaunot kreditēšanuBremzējošs faktors, kas neļauj uzņēmējiem attīstīties un kļūt konkurētspējīgākiem, ir banku kreditēšana, ceturtdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece - Ozola.

"Kopumā ar ekonomikas izaugsmi nav tik slikti, kā varētu domāt, ņemot vērā to, ka mūsu tautsaimniecību ietekmē gan Krievijas krīze, gan sankcijas, kas ir pagarinātas vēl par gadu uz atsevišķām produktu grupām, bet prognoze rāda, ka mēs šogad tik tiešām sasniegsim 2 % pieaugumu iekšzemes kopproduktā (IKP). Nākamgad izaugsme varētu sasniegt jau 3 %," šī brīža ekonomisko situāciju iezīmēja Reizniece - Ozola.

Savukārt runājot par bremzējošiem faktoriem, kas neļauj uzņēmējiem attīstīties un kļūt konkurētspējīgākiem, ir banku kreditēšana:"Neskaitot, ka izveidoto mājokļu kreditēšanas programma norit ļoti veiksmīgi, kopumā banku kreditēšana ir ļoti, ļoti slikta. Neskatoties uz to, ka bankas pirmajā pusgadā ir strādājušas ar milzu peļņu vairāk nekā 200 miljoni eiro, statistika uzņēmēju kreditēšanā ir diezgan slikta - pat 20% samazinājums," sacīja ministre.

Viņa pastāstīja, ka šajā sakarā lūgusi koalīcijas sanāksmē uzaicināt banku uzraugus un lielāko banku pārstāvjus skaidrot situāciju un iemeslus.

"Ja atceramies gada sākumā, kad deputāti lēma par nolikto atslēgu principa atcelšanu, tad bija diezgan skaļi solījumi, ka tas ir galvenais nosacījumus, lai bankas atjaunotu kreditēšanu. Deputāti savu solījumu ir pildījuši, nolikto atslēgu princips ir mīkstināts, bet bankas no savas puses gan nē," teica Reizniece-Ozola.

Jau vēstīts, ka banku sektors kopumā 2015. gada pirmajā pusgadā darbojās ar peļņu 219.9 milj. eiro apmērā. Minētajā periodā ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 96.1%).

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress