Rietumvalstu sankcijas turpina ietekmēt Krievijas ekonomikuRietumvalstu sankcijas turpina ietekmēt Krievijas ekonomiku, kā rezultātā valdība par aptuveni trešdaļu samazinājusi valsts plānotās investīcijas ekonomikā līdz 2018. gadam. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, Krievijas ekonomika pēc šī gada statistikas datiem ir sarukusi par 1,9 procentiem.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas aprēķiniem, situācijai neuzlabojoties, Krievijai draud ekonomikas aktivitātes atslābums, līdz ar to būs jāsamazina iekšzemes kopprodukts, kas savukārt nenoliedzami ietekmēs arī ražošanas apjomus

Kā jau zināms, Krievijas ekonomika ir strauji samazinājusies saistībā ar Rietumvalstu noteiktajām sankcijām un straujo naftas cenu kritumu.

Valdības plānos patreiz ir koncentrēties uz jau iesākto investīciju projektu noslēgšanu. Un Krievijas Ekonomiskās attīstības ministrija informējusi par to, ka patreizējā situācijā, kad ir ierobežoti finansējuma apstākļi, lielāka uzmanība tiks pievērsta izdevumiem, nevis investīcijām. Kā arī tiks nodrošināta importa aizvietošana.

Ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs un Ekonomikas ministrija norāda, ka pašreizējais plānotais investīciju kritums esot prognozēts jau iepriekš.

Paredzēts, ka 2016.gadā valsts investīciju apjoms samazināsies līdz 1,788 triljoniem rubļu (31 miljardam eiro). Savukārt 2017.gadā Investīciju apjoms samazināsies no 2,78 triljoniem rubļu līdz 1,793 triljoniem rubļu. Bet 2018.gadā valsts investīcijām paredzēts atvēlēt 1,608 triljonus rubļu.

Ražošanas līmenis Krievijā vēl aizvien ir zemāks nekā tas gaidīts, arī algu pieaugums pārsniedz produktivitātes pieaugumu. Tomēr, neraugoties uz lielajiem zaudējumiem, Krievijas ekonomikā patreiz novērojama finanšu stabilizācija un atsevišķi uzlabojumi, kā piemēram, paaugstinājusies gan naftas cena, gan rubļa vērtība. Arī analītiķi uzsver, ka rādītāji ir daudz labāki, nekā sākotnēji tika plānots.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress