Saistībā ar nākamo gadu budžetu teorētiski iespējama valdības krišana, pieļauj ĀboltiņaSaistībā ar 2016. gada budžetu teorētiski pieļaujama pašreizējās valdības krišana, otrdien LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja partijas "Vienotība" līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa apliecināja, ka budžeta pieņemšana nebūs viegla, norādot, ka teorētiski iespējama arī Laimdotas Straujumas vadītās valdības krišana, taču viennozīmīgi apgalvot to netaisījās.

"Valsts nevar uzņemties lielākas saistības nekā var izpildīt. No katra ministra būs ļoti svarīga spēja strādāt komandā un skatīties uz Latviju ilgtermiņā, nevis dalīt populistiski kādus solījumus," sacīja Āboltiņa.

Tāpat Āboltiņa apliecināja, ka neraugoties uz to ka ir daudz kritizēta, viņa varētu kļūt par nākamo "Vienotības" virzītā premjerministres amata kandidāti. Vienlaikus viņa noliedza, ka ar opozīcijas partijām tiktu runāts par citas koalīcijas izveidošanu.

Jau vēstīts, ka nākamā gada valsts budžetā ministrijas un valsts iestādes jaunām politikas iniciatīvām prasa 546,864 miljonus eiro. Savukārt 2017.gadā ministriju pieprasījums ir 781,684 miljonu eiro apmērā, bet 2018.gadā tas sasniedz jau 1,154 miljardus eiro. Tas, ka sarunas par gaidāmo budžetu nebūs vieglas atzinuši jau vairāki eksperti un politiķi.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress