Sāk tiesāt Olaines dūrēju

Pagājušā gada decembrī divarpus stundu laikā Olainē uz ielas tika sadurti seši cilvēki. Dūrējs bijis viens un, kā izrādījās, ar nazi vientulīgajiem gājējiem uzbrucis laupīšanas nolūkā.


Viņš pieskrējis cilvēkiem no aizmugures un dūris ar līdzpaņemto nazi. Tagad – nepilnu gadu pēc notikušā – Rīgas rajona tiesā sāk skatīt krimināllietu, kurā par cilvēku saduršanu apsūdzēts Vitālijs Rubens. Rīgas rajona tiesas pārstāve Diāna Vilhovika informēja, ka tiesas sēde atlikta uz 21. novembri, lai uzklausītu lieciniekus.


Prokuratūra apsūdzētajam cēlusi apsūdzību pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, par laupīšanu un par laupīšanu, ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas. Par laupīšanu, ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, var sodīt līdz 15 gadiem cietumā, bet par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu var notiesāt līdz septiņiem gadiem.


Apsūdzētais vīrietis līdz šim savu vainu nav atzinis. Psihiatriskā ekspertīze viņu atzinusi par pieskaitāmu, viņš neesot lietojis alkoholu, narkotikas un citas psihotropās vielas. Apsūdzētais no saviem upuriem ieguvis vienā gadījumā pusotru latu, otrā – 40 latu. Visi sadurtie cilvēki – divas sievietes un četri vīrieši – tika ievietoti slimnīcā. Cilvēkiem durts mugurā, vēderā, vienam cietušajam skartas arī plaušas. Dažiem no viņiem bija vajadzīga operācija, citi no slimnīcas izrakstījās jau salīdzinoši neilgi pēc saduršanas. Viens no sadurtajiem bija nepilngadīgs. Prokuratūra informē, ka pieciem cietušajiem pielietotās vardarbības rezultātā nodarīti smagi miesas bojājumi, vienai cietušajai – vidēja smaguma miesas bojājumi.


Kad Neatkarīgā pabija Olainē neilgi pēc notikušā, vietējie iedzīvotāji stāstīja, ka vīrietis esot spēlējis azartspēles, tāpēc devies naudas medībās. Policija tolaik to nekomentēja. Neatkarīgā jau rakstīja, ka paši olainieši stāstīja – dūrēju esot atcerējies viens no upuriem, kad nācis pie samaņas.


Portāls kompromat.lv publicējis informāciju par sarežģījumiem V. Rubena privātajā dzīvē un biznesā. Kāds V. Rubena paziņa izteicies, ka nespējot noticēt, ka vīrietis izdarījis ko tādu. V. Rubens pārcēlies uz Olaini no Jūrmalas pēc tam, kad biznesā vairs nav veicies, ticis uzsākts maksātnespējas process.


Olaines novada dome cietušajiem piedāvāja palīdzību, un, kā maijā laikrakstam stāstīja Olaines novada domes priekšsēdētāja vietniece Inta Purviņa, daži no cietušajiem ir vērsušies pēc materiālās palīdzības pašvaldībā. Pašvaldībā tika operatīvi lemts par palīdzības sniegšanu, jo šāds gadījums, kad uz ielas savaino vairākus cilvēkus, pilsētā nebija noticis. Pašvaldība nolēma cietušajiem apmaksāt slimnīcas pakalpojumus un medikamentu iegādi vai psihologa pakalpojumus, ja būs nepieciešams.


Avots: nra.lv /Antra Gabre


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress