Savickis: Gāzes tirgus liberalizācija Latvijā paaugstinās gāzes cenasNeskatoties uz valdību amatpersonu solījumiem, gāzes tirgus liberalizācija Latvijā paaugstinās gāzes cenas patērētājiem par 20-30%, uzskata "Latvijas gāzes” akcionāra SIA "Itera Latvija" valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Pirmdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" Savickis norādīja, ka gāzes tirgus liberalizācija Latvijā paaugstinās gāzes cenas teju par 20-30%.

"Liberalizācija, kā jau "Latvenergo", atverot elektroenerģijas tirgu, pierādīja, paaugstinās gāzes cenas, kas nozīmē, ka gāzes tirgus liberalizācijas aizstāvji grib panākt, lai gāze patērētājiem maksā vairāk," pauda Savickis, piebilstot, ka "tā nav gudra doma".

"Tehniski gāzes piegādēs tāpat tiks piegādāta no Krievijas, tikai parādīsies dažādi starpnieki, kas sadārdzinās gāzes cenu," skaidroja "Latvijas gāzes” akcionārs.

Vienlaikus Savickis atzīst, ka ņemot vērā, ka resursu cenas pasaules tirgos ir zemas, tirgus liberalizēšanas ietekme varbūt nebūs tik skarba.

Jau vēstīts, ka līdz 2017. gadam paredzēts īstenot gāzes tirgus liberalizācijas projektu, kas paredz sadalīt “Latvijas gāzi” divos uzņēmumos. Viens ir gāzes tirgotājs un sadales tīklu operators, un otrs būtu pārvades un uzglabāšanas operators.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress