Selekcionāriem samazina iesniedzamo dokumentu apjomu

10. janvārī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) 2009. gada 17. jūnija noteikumos Nr.554 „Kārtība, kādā izsniedz atļauju tādu šķirņu sēklu izvietošanai tirgū, par kurām ir iesniegts iesniegums, bet kuras vēl nav iekļautas Latvijas augu šķirņu katalogā vai kādā no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nacionālajiem katalogiem”.

Šo MK noteikumu grozījumu mērķis ir samazināt selekcionāriem iesniedzamo dokumentu apjomu, izmaiņas attieksies uz selekcionāriem, kas vēlēsies saņemt un pagarināt atļauju tādu šķirņu sēklu izvietošanai tirgū, par kurām ir iesniegts iesniegums, bet kuras vēl nav iekļautas Latvijas augu šķirņu katalogā vai kādā no ES dalībvalstu nacionālajiem katalogiem.

Līdz šim noteikumi noteica, ka iesniedzējs Valsts augu aizsardzības dienestā iesniedz dokumentu, kas apliecina, ka ir samaksāta valsts nodeva par atļaujas saņemšanu izvietot tirgū tādu šķirņu sēklas, par kurām ir iesniegts iesniegums, bet kuras vēl nav iekļautas Latvijas augu šķirņu katalogā vai kādā no ES dalībvalstu nacionālajiem katalogiem. Šī norma bija administratīvais slogs selekcionāriem. Lai to mazinātu, norma, kas nosaka valsts nodevas samaksu apliecinoša dokumenta iesniegšanu, no noteikumiem Nr.554 ir svītrota.

Prognozējams, ka šī norma attieksies uz aptuveni 30 selekcionāriem. Izmaiņas šajos MK noteikumos atbalstīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Zemnieku saeima.

Plašāka informācija pieejama MK mājas lapā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress