Skolotāji protesta akcijā pieprasa palielināt algasŠorīt pie Saeimas ēkas pulcējušies vairāki simti pedagogu, protestējot pret negodīgo algu sistēmu un valdības priekšvēlēšanu neizpildītajiem solījumiem.

Pieprasot lielāku atalgojumu, ar plakātiem, kas vēsta «Kvalitatīvas izglītības pamats ir motivēts pedagogs», «Vislabākā diēta ir skolotāja alga» un «Kvalitatīva izglītība nav par velti!» pie Saeimas šobrīd pulcējas simtiem skolotāju no dažādām pilsētām un novadiem.

Tikmēr ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola šorīt LTV raidījumā «Rīta Panorāma» norādīja, ka pedagogu bažas ir pamatotas, jo skolotāju algu palielinājuma apmērs nav noteikts ne 2016., ne 2017. gadam.

Kā ziņots, valdība ārkārtas sēdē pārrunāja, ka jauniem izdevumiem nākamā gada valsts budžetā varētu būt pieejami vairāk nekā 133 miljoni eiro, no kuriem vairums jau ir sadalīti.

Izglītības nozarei šobrīd atvēlēts papildus finansējums 4 miljoni eiro augstākajai izglītībai un zinātnei, 2,5 miljoni eiro profesionālajai izglītībai, bet plānotajām vērienīgajām reformām pedagogu darba samaksas finansēšanas sistēmā paredzēta vien 3 miljoni eiro jeb 12. daļa no IZM pieprasītā.

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress