Latvijai tuvojas spēcīga vētra; gaidāmi nopietni postījumiNaktī uz sestdienu Latviju sasniegs vētra «Billija», kuras vēja brāzmu spēks vietām sasniegs pat 33 metrus sekundē. Gaidāms, ka vētra atnesīs milzu postījumus un iedzīvotāji tiek aicināti uzmanīties, brīdina sinoptiķi.

Ciklona ietekme būs jūtama jau sākot ar piektdienas vakaru un naktī uz sestdienu pieņemsies spēkā, pāraugot vētrā. Tāpat vienlaicīgi Latviju pārņems plaša nokrišņu zona lietus un slapja sniega veidā, Vidzemē un Latgalē gaidāms arī spēcīgs sniegputenis.

Gaidāms, ka vētra atnesīs nopietnus postījumus visos Latvijas reģionos, spēcīgāki tie būs Kurzemē un Vidzemē. Iespējami elektrības pārrāvumi un apgrūtināta satiksme.

Vētras spēcīgāko kulmināciju Kurzeme sagaidīs naktī un tā turpināsies līdz pat sestdienas rītam, kamēr Vidzeme tā spēcīgāka būs priekšpusdienā. Par spīti vējam, laiks solās būt samērā silts. Gaisa temperatūras stabiņš turēsies +2...+6 grādu robežās.

Gaidāms, ka vētra pierims vien svētdienas rītā, kad vējš sasniegs 14-19 metrus sekundē.

Tikmēr AS "Sadales tīkls" brīdina iedzīvotājus, ka spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību. Nedrīkst tuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai koku zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Ikvienam ir jāatceras par savu un līdzcilvēku drošību, jārīkojas atbildīgi, ievērojot vienkāršas drošības prasības elektroietaišu tuvumā.

Kā liecina sinoptiķu novērojumi, šī varētu izvērsties par postošāko vētru Latvijā kopš 2013. gada.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress