Šogad graudu raža prognozēta lielākaPar spīti mainīgajiem laikapstākļiem, šīs sezonas graudaugu raža izrādījusies veiksmīgāka kā pērn. Kopumā graudaugu raža šosezon sasniegs 1,916 miljonus tonnu, liecina Lauku atbalsta dienesta prognozes.

Lai gan graudu ražu šogad ietekmēja mainīgie laika apstākļi kā ziemā, tā vasarā, kopumā prognozes ir ievērojami lielākas kā pēdējos piecos gados. Savu lomu nospēlē ar tas, ka šogad graudaugi iesēti par 60 000 hektāru vairāk kā pērn, sasniedzot 644 000 hektāru platību.

Zemkopības ministrijas, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra un zinātnisko institūciju speciālistu sastādītās prognozes liecina, ka vidējās graudaugu ražības ziemājiem būs zemākas nekā pērn, bet vasarājiem ražība varētu būt augstāka - 3, 3 tonnas, mežiem - 2, 8, tonnas un auzām - 2, 2 tonnas.

Ņemot vērā faktu, ka vasarāju raža vēl tiek kulta, jāatzīmē, ka prognozes varētu mainīties, atkarībā no turpmākajiem laikapstākļiem, kas arī būs noteicošais faktors graudu kvalitātei un kopējam apjomam.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress