Šovasar nav pieredzēts sezonai raksturīgais bezdarba līmeņa samazinājumsŠovasar nav pieredzēts sezonai raksturīgais bezdarba līmeņa un bezdarbnieku skaita samazinājums, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

Viņa atzina, ka bezdarba dati šovasar ir atšķirīgi, jo nav pieredzēts vasarai raksturīgais bezdarba līmeņa un bezdarbnieku skaita samazinājums, norādot, ka reģistrētā bezdarba līmenis valstī saglabājas nemainīgs un jūlija beigās tas bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita.

Vērtējot iemeslus, kāpēc bezdarbs nav samazinājies, Kalvāne norāda, ka tas skaidrojams ar tautsaimniecībā notikušo, tai skaitā problēmām Liepājas pusē, tai skaitā "Liepājas Metalurgs" situāciju, gan problēmām zivsaimniecības nozarē.

"Darba tirgus vistiešākajā mērā ataino to, kas notiek Latvijas tautsaimniecībā," pauda Kalvāne.

NVA direktore norādīja, ka šobrīd NVA reģistrēti vismaz 6000 brīvu darbavietu, taču ir dažādi faktori, kāpēc valstī tomēr saglabājas tik liels bezdarbnieku īpatsvars.

Šī gada jūlija sākumā NVA uzskaitē bija 80 688 bezdarbnieki, bet jūnija beigās – 80 671 bezdarbnieks. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 17 cilvēkiem.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūlijā bija Rīgas reģionā – 5,4%, bet augstākais Latgales reģionā – 18,5%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 10,9%, Vidzemē – 9,4% un Zemgalē – 8,1%.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress