Straujuma: Latvijai būs jāuzņem vairāk bēgļu par plānotājiem 250Latvija nevarēs izvairīties no lielāka bēgļu skaita uzņemšanas, otrdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujuma norādīja, ka ir visai reāli, ka Latvijai būs jāuzņem vairāk bēgļu nekā līdz šim plānotie 250. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka runa varētu būs par simtiem, ne par tūkstošiem cilvēku.

"Es neticu, ka mēs varēsim izvairīties no solidaritātes žesta," sacīja premjere, piebilstot, ka nevar doties uz Eiropas Savienību (ES) un pateikt, ka Latvija neuzņems bēgļus.

Viņa skaidroja, ka, lai runātu par lielāku bēgļu skaitu, viņai būšot nepieciešams koalīcijas mandāts. Bet ņemot vērā to, ka "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK vairākkārt paudusi savu nostāju pret bēgļu skaita palielināšanas, iespējams, būs nepieciešams Saeimas lēmums.

"Ir vajadzīga Baltijas valstu vienota pozīcija bēgļu jautājumā. Tā pozīcija būs brīvprātīga bēgļu uzņemšana," sacīja Straujuma.

Valsts vadītāja norādīja, ka nepieciešams valstu saraksts, no kurām bēgļi nebūtu jāuzņem, norādot, ka Eiropa nevēlas uzņemt ekonomiskos bēgļus.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers vēlas nākt klajā ar prasību palielināt to patvēruma meklētāju skaitu, kuri sadalāmi pa visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Saskaņā ar amatpersonu informāciju, priekšlikumi tiks atklāti trešdien, kad EK prezidents plāno runāt par iespējamiem nelegālās imigrācijas krīzes risinājumiem. Priekšlikumos ietilpst aicinājums uz citām dalībvalstīm pārvietot vēl 120 tūkstošus patvēruma meklētāju, kas šobrīd ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress