Straujuma prognozē prezidenta amatu VējonimLatvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien intervijā kanālam "Rīga TV24" norādīja, ka nākamais valsts prezidents varētu tikt ievēlēts jau 3. jūnija sēdē. No visiem koalīcijas nosauktajiem kandidātiem pirmajā vietā visticamāk ierindosies Raimonds Vējonis vai Egils Levits, taču pēc ministres prognozēm tas visdrīzāk varētu būt Vējonis

Kā norāda Straujuma, daudzi uzskata, ka lēmums vēl netiks pieņemts un iespējams, ka uz valsts amata krēslu pretendēs arī citi deputāti. Arī Nacionālās apvienība līderis Raivis Dzintars pauda savas domas, ka neviens kandidāts trešdien varētu netikt ievēlēts un, ka frakcijai nāksies atkārtoti tikties ar Levitu, lai apspriestu tālāko darbību.

Kā vēsta Bondars : “Gadījumā ja amata kandidāts netiks ievēlēts pirmajā kārtā, to vietā varētu parādīties arī citi, piemēram, Uldis Sesks vai Māris Riekstiņš, un tas būtu diezgan apgrūtinoši, ņemot vērā, ka jaunas debates medijos diez vai tiks organizētas. Tomēr es ļoti ceru, ka tiks nobalsots par mani, īpaši tādēļ, ka visi deputāti ir devuši solījumu.”

Sākotnēji koalīcija bija iecerējusi vienoties par vienu Valsts prezidenta amata kandidātu, taču pamatojoties uz vairāku deputātu izvirzīšanu, tas neizdevās. Kā ziņots oficiāli tika izvirzīti četri kandidāti - tiesību eksperts Egils Levits, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, kā arī saskaņas centra pārstāvis Sergejs Dolgopolovs un Latvijas reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Bondars.

Vējoni prezidenta amatam izvirzīja “Zaļo un zemnieku savienība”, lai gan sākotnēji viņu atbalstīja arī “Vienotība”. Savukārt nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” - ”Tēvzemei un brīvībai/LNNK" oficiāli pieteica Levitu. Gadījumā, ja lēmums netiks pieņemts pirmajā kārtā, “Vienotībai” būs brīvais balsojums, kurā viņu frakcijas pārstāvji varēs izvēlēties starp Vējoni vai Levitu.

Pēc “mansprezidents.lv” apkopotās informācijas visvairāk iedzīvotāju balsis pašlaik ir saņēmis Latvijas reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Bondars ar 5623 balsīm un tiesību eksperts Egils Levits ar 3943 balsīm.

3.jūnijā sēdē Saeima būs jābalso par četriem oficiāli izvirzītajiem prezidenta amata kandidātiem : tiesību ekspertu Egilu Levitu, aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, saskaņas centra pārstāvi Sergeju Dolgopolovu un Latvijas reģionu apvienības deputātu Mārtiņu Bondaru.
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress