Termiņuzturēšanās atļaujas nav Latvijas interesēs, pauž BērziņšIestājoties pret termiņuzturēšanās atļauju (TUA) ierobežošanu ar argumentiem par Latvijas tautsaimniecības pasliktināšanos, nekustamo īpašumu nozaru pārstāvji patiesībā aizstāv paši savas interesēs, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Gaidis Bērziņš.

TUA, kas dod tiesības ārvalstniekam uzturēties Latvijas Republikā noteiktu laiku, investīciju sliekšņa pazemināšana ir kļuvusi par sāpīgu jautājumu lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju. Valdība no vienas puses mierina iedzīvotājus ar to, ka Latvijas drošība ir galvenā prioritāte, bet Saeima plāno lemt par TUA iegūšanai nepieciešamā investīciju apjoma samazināšanu, kas samērā skaidri apdraud Latvijas drošību.

Šorīt intervijā LTV Bērziņš norāda, ka nekustamo īpašumu nozaru pārstāvji argumenti, ka termiņuzturēšanās atļauju (TUA) likums grauj nozares attīstību un valsts ekonomiku, balstīti uz pašu pārstāvju interesēm.

Deputāts uzsver, ka šobrīd galvenā prioritāte ir Latvijas drošība, skaidrojot, ka vairākas drošības iestādes ir norādījušas uz riskiem, kurus līdz ar TUA investīciju sliekšņa pazemināšanu nevarēs kontrolēt.

Tā vietā, lai apdraudētu valsts drošību, Bērziņš aicina pievērst lielāku uzmanību, tam, lai vietējie Latvijas iedzīvotāji varētu atļauties lētāk iegādāties mājokļus:"Manuprāt, Latvijā iztrūkst tādi segmenti kā lētu mājokļu būvniecība, kas būtu svarīga arī 1. mājokļa iegādes atbalsta programmai, kas sākusi jau strādāt," stāsta Bērziņš, norādot, ka problēmas tajā rada tas, ka piedāvājums nav plašs.

Atsevišķi deputāti un nozaru pārstāvji vairākkārt uzsvēruši TUA investīciju sliekšņa pazemināšanas riskus, proti, TUA lobētāji cenšas sabiedrībai “iebarot” ieguvumus, runājot par Latvijas tautsaimniecības izaugsmi, kamēr reālā situācija ir pavisam citādāka – ārzemnieki iegādājas īpašumu, atver biznesu un iegūst Latvijas pilsonību, lai gan valsts valoda un vērtības viņiem ir svešas. Ieguvēji ir tikai neliela daļa privātuzņēmumi, kuru par milzu naudu saceltās mājas var atļauties vienīgi ārzemnieki un nodokļi valsts kasē salīdzinot ar faktisko summu ir sīkums.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress