Ugunsgrēkā Daugavpilī gājuši bojā trīs cilvēki; tai skaitā bērnsAizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.marta plkst. 6:30 līdz 19.marta plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 231 izsaukumu. Kopumā dzēsti 185 ugunsgrēki, no tiem 147 bija kūlas ugunsgrēki, veikti 19 glābšanas darbi, bija arī 18 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā trīs cilvēki un cietis viens cilvēks.

Vakar, plkst. 19:22, VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpilī deg vienstāvu dzīvojamā māja. Lai arī ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā ieradās jau pēc dažādām minūtēm, dzīvojamā māja jau dega ar atklātu liesmu. Dzēšanas darbu laikā mājā ugunsdzēsēji glābēji atrada trīs bojā gājušos – 74 gadus vecu vīrieti, 36 gadus vecu sievieti un septiņus gadus vecu bērnu. Kopējā degšanas platība bija 120m2. Ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija.

Vakar, plkst. 21:16, VUGD saņēma informāciju, ka Salacgrīvas novada, Salacgrīvas pagastā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamajā mājā ir izveidojies liels piedūmojums un degšana norisinās ēkas pirmajā stāvā un bēniņos. Kopējā degšanas platība bija 45m2. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš guva karstuma dūrienu. Ugunsgrēku pilnībā likvidēt izdevās plkst. 04:32 naktī.

Šonakt, plkst. 04:56, VUGD saņēma informāciju, ka Balvu novada Vīksnas pagastā deg kūts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kūts jau deg ar atklātu liesmu un aizdedzies ir arī siens un blakus esošo šķūņu kores. Kopējā degšanas platība bija 230m2 platībā. No kūts tika izglābti divi buļļi un 4 cūkas. Dzēšanas darbu laikā rokas traumu guva ugunsdzēsējs glābējs.

Šonakt veiksmīgi izklaides beidzās trijiem pusaudžiem Rēzeknes novadā. Plkst.00:58 VUGD saņēma zvanu no kāda pusaudža, kurš stāstīja, ka ar diviem saviem draugiem atrodas uz Rāznas ezera ledus un netiek vairs krastā. Precīzi aprakstīt savu atrašanās vietu pusaudži nevarēja. Nokļuvuši līdz Rāznas ezeram, ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot automašīnas skaņas signālu un uzturot telefona sarunu ar jauniešiem, pēc neilga brīža viņus atrada apmēram 250 metrus no krasta uz ledus. Starp viņu atrašanās vietu un krastu uz ezera vairs nebija ledus, tāpēc viņi saviem spēkiem vairs netika krastā, bet atrast vietu, no kurienes viņi uzkāpa uz ledus vairs neļāva tumša. Ar glābšanas dēļa palīdzību ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz 15, 16 un 17 gadus vecajiem jauniešiem un nogādāja viņus krastā. Jaunieši bija guvuši ķermeņa atdzišanu un nogādāti slimnīcā.

VUGD brīdina, ka šobrīd uz ledus atrasties ir ārkārtīgi bīstami!

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress