Ukrainas prezidents kritizē Putina paziņojumu par abu tautu vienotībuUkrainas prezidents Petro Porošenko asi kritizējis Krievijas līdera Vladimira Putina izteicienu, ka "krievi un ukraiņi ir kopumā vienota tauta". Ar šādu paziņojumu Putins nāca klajā nesenajā vizītē Krimā.

Uz Putina izteicieniem asi reaģējis Ukrainas prezidents Petro Porošenko, norādot, ka nav nekādu brāļu tautas karš, "ir viena Ukrainas tauta, kura mērķis ir sekot Eiropai un ir Krievijas tauta, kas atrodas dziļā krīzē."

Savukārt savā vizītē Krimā Putins pauda pārliecību, ka situācija Ukrainā drīz uzlabosies un atrisināsies, piebilstot, ka neraugoties uz daudzām grūtībām, Kijeva varēs veidot vienotu nākotni kopā ar Krieviju.

"Es domāju, ka krievi un ukraiņi ir vienota tauta," sacīja Krievijas līderis, atzīmējot, ka Krievijas teritorijā šobrīd uzturas apmēram trīs miljoni ukraiņu.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks reaģējot uz Putina izteicieniem arī paudis pārliecību, ka tādas vienotas nācijas nav, norādot, ka teritorija, kas nekad nav piederējušas Krievijai, tā arī nekad tai nepiederēs.

"Jums ir Krievijas cilvēki, mums ir Ukrainas tauta. Mēs esam dažādi un viss, ko jūs vēlaties, ar tankiem un ieročiem to pārņemt," sacīja Jaceņuks.

Neskaties uz vairākkārtējiem centieniem apturēt kaujas Austrumukrainā, agresijas plūdi turpinās un Ukrainas krīze neuzlabojas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress