Uzsākta policijas dienesta pārbaude sakarā ar TV3 operatora aizturēšanuPlašu sabiedrības nosodījumu vakar, 26. janvārī, izpelnījās policijas darbinieki, kuri juristes Ievas Brantes rīkotajā protestā pie Krievijas vēstniecības pret Kremļa agresiju Ukrainā, arestēja TV3 operatoru Sergeju Medvedevu un Latvijas Ukraiņu kongresa vadītāju Nikolaju Pavļuku.

Sākotnējais skaidrojums no drošības iestādes puses bija tāds, ka Medvedevs piesārņojis vidi, nepaceļot nomesto plakātu ar uzrakstu “Putins-Krievijas drauds visai Eiropai”, savukārt Pavļukam uz plakāta esot biju attēlota svastika. Pēc tam gan policijas darbinieki savu skaidrojumu mainīja un pamatot nevarēja.

Pēc vakardienas notikumiem, Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis pastāstīja, ka ir iepazinies ar incidenta videomateriāliem, un apšauba to policijas darbinieku profesionalitāti un kompetenci, kuri aizturēja TV3 operatoru, informē Valsts policija.

Ķuzis atzina, ka Medvedevu nav bijis nepieciešams arestēt, tādēļ notikušais incidents klaji izrāda operatoru aizturējušo darbinieku neprofesionalitāti.

VP priekšnieks atklāja, ka pašlaik notikušais ir nodots izvērtēšanai Iekšējās drošības birojam, kā arī tālāk tiks skatīta un izvērtēta operatora aizturēšana un administratīvās lietas pamatotība.

Preses konferencē Ķuzis skaidroja, ka pie Krievijas vēstniecības notikušajā incidentā bija iesaistīti policijas darbinieki, kuri parasti masu pasākumos nestrādā- ikdienā tie veic objektu apsardzes pienākumus, tādēļ tiks vērtēta darbinieku apmācība. VP priekšnieks pauda, ka vēlētos, lai tādas situācijas vairs nerastos, tādēļ arī ir uzsākta dienesta pārbaude par policijas darbinieku rīcību un atbildību.
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress