Valdība nevar atteikties no budžeta ieņēmumiem, norāda RimšēvičsBudžeta stabilitātes vārdā, valdība nevar atteikties no papildus ieņēmumiem, trešdien LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

"Latvijas tautsaimniecība ir pietiekami stipra un dzīvotspējīga, bet tie augstie izaugsmes tempi, kas bija 2011., 2012. gadā šobrīd nešķiet reāli," šī brīža valsts ekonomisko situāciju komentēja Rimšēvičs, norādot, ka nauda tiek tērēta vairāk kā nopelnīta.

Viņš uzsvēra, ka valdībai jāapzinās, ka nedrīkst tērēt nenopelnīto naudu un līdz ar to, ka šobrīd ekonomikas izaugsmes prognoze samazināta no 2,8% līdz 2% un pieaug valsts ārējais parāds, jāveido sabalansēts budžets.

"Budžeta stabilitātes vārdā, valdībai būtu jāatsakās no Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) samazināšanas, jo ņemot vērā lielo ministriju vēlmju sarakstu, nevar atteikties no budžeta ieņēmumiem," sacīja Rimšēvičs.

Bankas prezidents uzsvēra, ka šobrīd valdībai jādomā par to, kā nopelnīt vairāk: "Mums ir jādomā, kā atrast labākās tirgus nišas, kā radīt uzņēmumiem labvēlīgākus spēles noteikumus (...), nevis jācenšas nodokļi paņemt vēl no tā mazumiņa peļņas, kas ir palicis."

Runājot par lielāko Latvijas ekonomikas problēmu, Rimšēvičs piemin izglītības sistēmu, norādot, ka skolās netiek mācīta ekonomika un ka nav noteikti obligātie pārbaudes darbi ķīmijā un fizikā, savukārt matemātiku ļauj nokārtot ar minimālām zināšanām: "Nekas nav iesēts, lai nauda nākotnē būtu," norāda bankas prezidents.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar 5. maijā publicētajām Eiropas Komisijas (EK) prognozēm Latvijai 2016. gada budžeta sagatavošanā būs jāveic konsolidācija 0,4% no Iekšzemes kopprodukta(IKP) apmērā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress