Vardarbība Jaunjelgavas skolā lauž cilvēku dzīves

Gadījums, kad Jaunjelgavā divi zēni skolas tualetē uzbruka pirmklasniekam, ir traģisks un pamācošs. Iesaistītās personas spiestas mainīt dzīves un saskaras ar emocionālu vardarbību internetā.


Jaunjelgavā par žurnālistu interesi nepriecājas. Kāds aizstāv skolas direktori, cits vaino cietušā zēna māti, kura izmantojot nelaimi, lai iedzīvotos materiālos labumos. Notikumi ir sekas apstākļiem, kas rodas, ja plašu mediju uzmanību pievērš notikumiem pilsētā ar 2476 iedzīvotājiem.


Jaunjelgavas novada sociālā darbiniece Evija Elksne atklāj traģisko situāciju: «Cietušā bērna ģimene neko ārkārtēju nav prasījusi, bet ir cilvēki, kas sievieti un viņas bērna nelaimi izmanto nesaprotamiem mērķiem. Man šķiet, ja cilvēkam jābēg, palīdzība nav bijusi pareiza. Katram ir radies viedoklis par šo ģimeni. Izskan daudz melu, un cietušā bērna māte jūtas nogurusi – ir pārāk daudz padomdevēju, visu laiku kāds pratina.» E. Elksne atklāj, ka arī viens no zēniem, kas uzbruka, ir cietis un arī šim bērnam nepieciešama palīdzība. «Viņš naktīs neguļ, rokas trīc. Ja atnāk kāds svešinieks, saraujas, it kā viņam bruktu virsū. Ja kāds pajautā par notikušo, zēns vispār nespēj parunāt, tikai raud. Šiem zēniem mūžam negribēsies nevienam uzbrukt. Visi skatās kā uz noziedzniekiem, internetā draud, apsaukā. Bet tie visi taču vēl ir mazi bērni,» stāsta sociālā darbiniece.


Par pēdējiem notikumiem informēts ir arī Jaunjelgavas domes priekšsēdētājs Guntis Libeks: «Cietušā zēna māte publiski izteikusi viedokli, ka grasās mainīt bērnam skolu. Vidusskolas vadītāja nebija par to informēta, sazinājās ar māti, un viņām norunāta tikšanās. Viens no zēniem, kas uzbruka, mācīsies mājmācībā, otrs nāks uz skolu. Mēs nevaram iespaidot to, kas notiek internetā, jo diemžēl komentāros bērnu vārdi tika atklāti.» G. Libeks arī norādīja, ka tie esot meli, ka dome cietušajai ģimenei neesot palīdzējusi.


Pirmklasnieka piekaušanā vainotajam zēnam no Vecumnieku novada tiks organizētas mācības mājās, un formāli viņš būs Jaunjelgavas skolnieks. Jaunjelgavas vidusskolā laboti skolas noteikumi, uzstādītas trīspadsmit videonovērošanas kameras un ieviests sociālais pedagogs. Piekaušanā vainotā zēna māte tiesā apstrīdējusi Vecumnieku novada domes administratīvās komisijas lēmumu par viņai piemēroto naudas sodu. Savukārt cietušā zēna māte izteikusies, ka vēlas ne tikai mainīt skolu bērnam, bet arī darbu un dzīvesvietu.


Avots: nra.lv /Laura Sīle


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress